+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Görücü usülü istegi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. NurIsik
  Üye
  Reklam

  Görücü usülü istegi

  Reklam

  Görücü usülü istegi Mumsema Selamun aleyküm kardesler,

  Beni taniya tanir. En az 3 yildir evlilik bahsinde sizinle dertlesiyorum. Bu zamana kadar cok para kazandim, fakat hepsi bir yerlere gitdi. Simdi canim cikarcasina belli bir miktarda, para biriktirdim evlilik icin, ve görücü usülüne cikacagim insallah. Fakat kalbimi ve aklimi hüzünlendiren bir düsünce var: Ya bendeki miktardaki para evlilik icin yetmezse? Yetmeyebilir, fakat artik bu yönde adimlar atmadan geri duramiyorum, cünki büyük ihtiyac hissediyorum.
  Bir yandanda rizki veren Allahdir diyorum. Daha napayim. Canim cikarcasina cirpiniyorum, calisiyorum. Gücüm ancak bukadarina yetiyor.

  Sizlerin düsünceniz ney? Bana ne olur dua edin.

 2. melikesdn
  Üye

  Cevap: Görücü usülü istegi


  Reklam


  kardeşim sade bir nikah düzenleyeceksin sende o zaman zaten çalgılı çelgili bunlar haram peygamberimiz bile sadece kuran okunsun demiş ve öyle bir kız alacaksın öyle kızlarda çok fazla zaten sen kıza açık açık söyle param bu kadar nikah yapalım de eğer hayır derse zaten evlendikten sonrada para elinde durmaz senin süleymanlı kursaları varsa oraya git müdürüyle konuş o kızlar düğün felan yapmıyorlar nikah tamam hayırlısı olsun paraya bu kadar ehemmiyet verme birbirinize ömür boyu namaz kılacağınıza söz verin yeter.

 3. NurIsik
  Üye
  kardes, paraya hicbir zaman önem vermemisim. Paranin elimden cikmasindan asla üzülmem. Sadece benim kisitli sartlarima razi olacak bir zevcenin Allah bana nasip etmesini hayirlisiyla niyaz ediyorum.

 4. Misafir
  Aza kanaat getiren insan bulmak da zor sizin gibi azimle calisan ve helal yönünü ortaya koyan insan bulmak da zor. Goruseceginiz kişi ile açıkça konuşun eger emeginize saygı gosteriyorsa sorun yok demektir

+ Yorum Gönder