+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tuvaletin kıbleye doğru olması Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Mü'min
  (Cezalı)
  Reklam

  Tuvaletin kıbleye doğru olması

  Reklam

  Tuvaletin kıbleye doğru olması Mumsema Esselamu Aleykum Ve Rahmetulahi Ve Berekatuh

  Sitede araştırma yaptım fakat aradığım cevabı bulamadım,tuvalet kıbleye doğru yapılmışsa (inşa edilmişse) hanefi mezhebine göre etrafı kapalı olduğu için günah değil, şafi mezhebine göre ise günahdır diye öğrendim. ben Hanefi mezhebindenim fakat doğru olan hangisi öğrenmek istiyorum, inşa edilmiş bir tuvaleti yerinden söküp ters çeviremeyiz, ne yapmalıyız? birde evde 2 tuvalet varsa birisi kıbleye doğru diğeri ise değilse, kıbleye doğru olmayan tuvaleti bilerek kullanmassak günaha girmiş olurmuyuz?

  Allah razı olsun

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Tuvaletin kıbleye doğru olması


  Reklam


  kardeş arada duvar olduktan sonra soru yoktur.

 3. Skadala
  Üye
  Linkte bu konu ile alakalı bilgi verilmiş bu konuyu bizatihi araştırmış ve şu kanıya vardım Kıbleye yönelmek her ne kadar arada duvar olsa da saygı bakımından nasıl ki kıbleye ayak uzatmıyor isek tuvaletimizi de etmemeliyiz diye düşünmekteyim.. şayet başka bir WC niz var ise kıbleye dönük olmayan onu kullanmanızda fayda vardır diye düşünüyorum..

  Afedersiniz...Yeni evler yapılırken tuvalet taşının kıbleye doğru olması

 4. Mü'min
  (Cezalı)
  Şimdi birisi günah değil diyor, diğeride doğru değildir diyor.yine kafam karıştı, bu arada günah olduğunu bile bile yapmakta ayriyetten bir günah ekler mi?

  Allah razı olsun

+ Yorum Gönder