+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Akrabalarımdan Nefret ediyorum Artık Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yalanhayat
  Devamlı Üye
  Reklam

  Akrabalarımdan Nefret ediyorum Artık

  Reklam

  Akrabalarımdan Nefret ediyorum Artık Mumsema Akrabalarımız ben askerdeyken kız kardeşime fahişe damgası vurmuş kardeşim hiçbirine hakkını helal etmiyor ve Allah belâlarını versin dedi birisi araba ile 4 sefer kaza yaptı diğerinin kolu kırıldı iyileşti derken ayağı kırıldı ardından kafası yarıldı şimdi de kulaklarından rahatsız bedellerini ödüyorlar şimdi
  Bana da iftira attılar bunlar bir yana bir yere gidemiyoruz gitsek de laf ediyorlar yok bizi niye almadınız yok ben arabanızı mı bozacaktık falan filan 40 tane laf diyorlar bazen işin çivisi çıkıyor evin telefonu susmuyor boş muhabbet için sinir oluyorum eve misafir gelse onları çağımıyoruz diye triplere girip laf sokuyorlar artık nefret geldi uzak duruyorum mevla bilmiyor mu bunları şimdi ben bunlardan uzak kaçıyorum diye neden günaha girmiş olayım resmen zehir kusuyorlar

 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Cevap: Akrabalarımdan Nefret ediyorum Artık


  Reklam


  İslam dininde akrabalık hakları çok büyüktür. Nefret etmek olmaz.
  Akraba ahlak bozuyor ve dinden uzaklaştırıyorsa Allah için uzak durulur. Saydığın sebeplerden sadece iftira olanı hariç hiç biri irtibatı koparmak ve nefret etmek için bahane değildir.

  SevgiliPeygamberimiz (s.a.v) birçok hadisinde bizlere önemli mesajlar vererek şöylebuyurmuşlardır: “Akrabayla ilgisini kesen kimse cennete giremez”. “Allah’ave âhiret gününe inanan akrabasını gözetsin” . Bir başka hadisi şeriflerindeise: “Fakire yapılan yardımın sevabı bir, akrabaya yapılanınki ise ikidir. Biriyardım sevabı, diğeri de akrabayı görüp gözetme sevabıdır.” buyurdular.
  Sahabedenbir zat Peygamber Efendimiz’e gelerek: “Ya Resûlallah! Bana öyle bir şeysöyleyiniz ki onu yapınca cenneti kazanayım ve cehennemden de uzak kalayım.” diye bir talepte bulununca SevgiliPeygamberimiz kendisine: “Allah’a kulluk eder, ona hiçbir şeyi ortak koşmazsın,namazı kılar, varsa zekatını verir ve sıla-i rahim yani eş dost ve akrabanıziyaret edersin” buyurdular.

 3. yalanhayat
  Devamlı Üye
  İyi de şem'â boş muhabbetler için aranır mı yahu yatıyoruz gece 12 yi geçmiş arıyorlar dantel örneği soruyorlar dengesiz insanlar hem biz onları niye bir yere götürmek zorunda olalım ki de kalpleri kırılmış gibi oluyor?Bize iftira atan insanların rezil edenlere peşkeş mi çekelim yani ?

 4. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Akraba ilişkileri konusunda Peygamberimizin tavsiyelerini okudun ona göre hareket edersin.
  Allah onları sizi ve bizi ıslah etsin.

 5. Misafir
  yok kardeş Allah haddi aşanları sevmez,onlar kız kardeşine iftira atmış özgürsün istersen hiç arama-sorma.Allah'ın sevmediğini sevmek olmaz.Elindeyse başka yere taşın uzak dur böyle insanlardan bi hayır gelmez!

  Evet akraba ziyareti önemli ama bunlar akrabalıktan çıkmış kardeş.

+ Yorum Gönder