+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ramazanda oruçluyken 2 kere mastürbasyon! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. faal
  Üye
  Reklam

  Ramazanda oruçluyken 2 kere mastürbasyon!

  Reklam

  Ramazanda oruçluyken 2 kere mastürbasyon! Mumsema Ben geçen ramazan 2 kere mastürbasyon yaptım( 5-10 gün arayla ) . Fakat ikinci yaptığımda ilk yaptığımı unutarak yaptım ve bunu bir kaç ay sonra hatırladım. Bunun için kefaret gerekir mi ? (İkinciyi yaparken daha önceki yaptığımı hatırlasam ikinciyi yapmazdım / nede olsa ilkinde kaza gerektirir diye yaptım )! ilk defa yaptığımı sanarak tan yaptım. ( Hanefiyim mezhebindenim. ) . Bunun için kefaret gerekir mi ?

 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Cevap: Ramazanda oruçluyken 2 kere mastürbasyon!


  Reklam


  Oruçluyken 2 defa istimna yapana bir kefaret gerekir.

 3. faal
  Üye
  Unutarak yaptım diyorum. 2. Yaptığımda o 1.yaptığım sanarak yaptıysam yinede mi kefaret ?

 4. faal
  Üye
  hala cevap vermediniz?

 5. Molla_Efdal
  ملا افدال
  kardeş bunu zaten yapmaman gerekirdi cevabı belli zaten

 6. faal
  Üye
  Cevabı belli zaten ben ona bir şey demiyorum ama unutarak yeyip içsen bile oruç bozulmuyor... Doğru yapmamam gerekiyordu tövbede ettim ama ameller niyetlere göredir ve unutarak yapmakla bilerek yapmak ayrı şeylerdir.

 7. faal
  Üye
  Soruyu tam okumadın galiba Şem'a???

 8. Skadala
  Üye
  Oruç Allah rızası için Tutulur Namaz, Zekat gibi Şartlar insanlar için Oruç Allah için Bu nedenle Niyet ne ise akıbet odur. Sen oruca niyet et sonra vay efendim şeytana uydum 2 hafta önce yapmış unutmuş siz o yaptığınızın kefaretini ödediniz mi Ki yok İster 1 defa ister 2 defa yapmamanız gerekiyor idi.. Ramazan ayında halbuki şeytanlar zincire vurulurdu herhalde sizin şeytan kaçmış)
  Sonuç olarak Kefaret şart her ikisi içinde..
  Saygılar

 9. faal
  Üye
  Skadala neye dayanarak fetva veriyorsun acaba ? Kaza gerektirdiğini düşünerek yaptım unutarak... Hem sorumun cevabını gerçek hayatta aldım admin konuyu kitler misin???????

 10. Skadala
  Üye
  Arkadaş bu soru için fetvaya ne hacet sen Oruca niyet ediyorsun Allah rızası için sonra harama kayıyor kefaret gerektiğini söylediğimiz de konuyu kilitle diyorsunuz benim cevabımı beğenmiyor olabilirsiniz velakin bu işler şakaya gelmez "Kaza gerektirdiğini düşünerek yaptım unutarak..." Bu nasıl bir çelişkidir ya da nasıl bir telafuz
  Namaz kılarken namaz kıldığını unutup oyun oynamak gibi sonra da unuttum kılmasam da olur yok yaaa..

 11. faal
  Üye
  Peki ben sana bi soru sorayım bi kişi orucunu yese unutarak sonrada nede olsa bozuldu diyerekten (hatırladığında) yemeye devam etse bu kişiye kaza mı gerekir kefaret mi cevapla bakayım ??? Bilmiyorsanda hiç cevaplama yada sor bi imama neyse hakkını helal et konuyu uzatma ben sana hakkımı helal ettim.

 12. Skadala
  Üye

  Reklam


  Hatırladığında derhal bırakıp ağzını yıkamalı buna kaza denir devam ediyor ise bu kazadan çıkar ve kefaret gerektirir ancak sizin ki kaza değildir Siz normalde bile haram ve zararlı olan bir dürtüyü Allah rızasını umarak tuttuğunuz Farz olan bir görevi haram işleyerek bozuyorsunuz ve kefaret gerektirmediğini düşünüyorsunuz bunun yanlış olduğunu size ifade ediyorum. Siz helal ettiyseniz biz de ettik.
  Saygılar

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu