+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cennette Gelişme Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kahraman88
  Üye
  Reklam

  Cennette Gelişme

  Reklam

  Cennette Gelişme Mumsema Selamun aleyküm arkadaşlar cennetle ilgili birşey soracağım cennette yeni bilgisayar oyunu çıkacak mı yada playstation oyunları yada birsürü oyunlar ve yeni televizyon filmleri cennette daha güzel şeylerin olacağını bende biliyorum fakat sadece merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim

 2. çıkmazlarda
  Üye

  Cevap: Cennette Gelişme


  Reklam


  bu soruları sorduğun için bunların cevabını asla öğrenemeyeceksin çünkü orayı asla göremeyeceksin

 3. jerusselam
  Devamlı Üye
  Cennette sıkıntı stres uyku ve açlık yoktur. ve benzeri şeyler gibi bu yüzden cennette bilgisayar oyunları playstation gibi şeylere ihtiyaç duymacağız.

 4. jerusselam
  Devamlı Üye
  kimin cennetlik kimin cehennemlik olacağını kimse bilemez.ben müslümanım diyen herkez cennete girecek cezası varsa cezası çekecektir bittikten sonra girecek cennete.

 5. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Bir sahabi ölünce karısı ağıtlar yaktı ve ey cennetlik kocam deyince Peygamberimiz kızdı ve belki kötü bir söz etmiştir nerden biliyorsun cennetlik olduğunu


  Kim cennetlik kim cehennemlik Allah bilir sadece

 6. r1dv4n06
  (Cezalı)
  Bu istekler çok basit isteklerdir ki ayet ve hadislerle sabittir ki cennette kişinin her istediği olacaktır . Kullar cennette her istediğini yapacak güce sahip olan Allah'ın huzuruna çıkarıldıkların da Allah onlara mübarek yüzünü gösterir. Büyüklük ve yücelikle onlara tecellide bulunur. Kullar dilek ve temennilerde bulunurlar. Öyle ki en az dilekte bulunan kimse, `` Cenab-ı Allah'ın yarattığı günden yok edeceği güne kadar İçinde var olmuş ve olacak şeyler de dahil olmak üzere tüm dünya kadar dilekte bulunur. ´´ Aziz ve Celil olan Allah onlara şöyle buyurur: "Çok az dilekte bulundunuz. Size lâyık olmayan şeylerle yetindiniz. Dileyip temenni ettiğiniz şeyleri sizin için vacip kıldım, (onları muhakkak size vereceğim) soylarınızı size kalacağım. Dilemekte hayal edemediğiniz şeyleri dahi size vereceğim. [en-Nihâye, II, 520-523, et-Terğib ve't-Terhîb, IV, 546-550.] Münzirî, bu hadisi İbn Ebi'd-Dünya ve Ebu Nuaym mu'dal (senedde iki veya daha fazla kişi eksik) olarak rivayet etmişlerdir, merfû olması (peygamberdenmiş gibi nakledilmesi) münkerdir, demiştir.)Fatıma Radıyallahu Anha'nın oğlu Hüseyn'in oğlu Alî'nin oğlu Muhammed'den gelen bu hadisin Peygamber'e refi (O'nun sözü olarak nakli) sahih değildir. Muhammed b. Ali'nin sözü olması da yeterlidir. Bazı zayıf raviler bunu Peygamber'in sözü sanıp hatâ etmişlerdir. Doğrusunu Allah (c.c) bilir.

+ Yorum Gönder