Konusunu Oylayın.: Sosyal medya ve mahremiyet

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Sosyal medya ve mahremiyet
 1. 29.Nisan.2016, 14:41
  1
  Berfinnnnn
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 09.Nisan.2016
  Üye No: 108225
  Mesaj Sayısı: 13
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Sosyal medya ve mahremiyet


  Sosyal medya ve mahremiyet Mumsema Sosyal medyada parodi adı altında müslüman ya da müslüman olmayan ünlülerin isimlerini ve resimlerini kullanarak onların fotoğraflarını paylaşıyorlar.Kendisiymis gibi konusturuyorlar.Böyle müslüman olmayan birinin mesela instagram hesabını açmanın hükmü nedir?Böyle hesap acanlarla konuşmanın,mesela böyle hesap açan kafir bir erkekle gay bir erkek sevgili olursa aşkım sevgilim gibi ya da opusmeli cümleler kurarsa ve karşısındaki kişiye kizim derse tam tersi kız bir kıza böyle yaparsa (kafir ünlü hesabı açmış kafir kiza ) karşısındakine de erkeğim derse bunun hükmü nedir?


 2. 29.Nisan.2016, 14:41
  1
  Berfinnnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli  Sosyal medyada parodi adı altında müslüman ya da müslüman olmayan ünlülerin isimlerini ve resimlerini kullanarak onların fotoğraflarını paylaşıyorlar.Kendisiymis gibi konusturuyorlar.Böyle müslüman olmayan birinin mesela instagram hesabını açmanın hükmü nedir?Böyle hesap acanlarla konuşmanın,mesela böyle hesap açan kafir bir erkekle gay bir erkek sevgili olursa aşkım sevgilim gibi ya da opusmeli cümleler kurarsa ve karşısındaki kişiye kizim derse tam tersi kız bir kıza böyle yaparsa (kafir ünlü hesabı açmış kafir kiza ) karşısındakine de erkeğim derse bunun hükmü nedir?

 3. 29.Nisan.2016, 14:52
  2
  Şema
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Mart.2007
  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 9,307
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 103

  Cevap: Sosyal medya ve mahremiyet
  sosyal medyada bu gibi işleri yapmak haramdır kul hakkıdır. cevapları aslında belli bu soruların. Elinizi kalbinize koyun vicdanınız size haber verecektir.


 4. 29.Nisan.2016, 14:52
  2
  Moderatör  sosyal medyada bu gibi işleri yapmak haramdır kul hakkıdır. cevapları aslında belli bu soruların. Elinizi kalbinize koyun vicdanınız size haber verecektir.
+ Yorum Gönder