+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Güvenilir Dini Siteler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Berfinnnnn
  (Cezalı)
  Reklam

  Güvenilir Dini Siteler

  Reklam
 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Güvenilir Dini Siteler


  Reklam


  Dini sorular için Güvenebileceğiniz siteler

  Mumsema
  Fetvameclisi
  dinisorusor
  muminem
  sorularla İslamiyet

  bu kadar.

 3. Misafir
  Dinimiz islam güvenilir değil mi ? Neden ?

 4. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Sitemiz güvenilir zaten yüzden ismini yazmıyorum. güvenilir siteler kısaca şöyle:

  sorularla İslamiyet
  sorularla risale
  sahnıseman.com
  ifam.com

  dinimiz İslam sitesi hakkında ise bazı yanlış fetvalar bulunabiliyor. bu yüzden bu siteyi tavsiye etmiyoruz.

 5. rüzgargülü88
  Üye
  dinimizislam sitesi tam anlamıyla güvenilirdir. mehmet ali demirbaş hocamızın vermiş olduğu fetvalardan ve ehl-i sünnet alimlerinin kitablarından nakiller içermektedir. bunun dışında hakikatkitabevi.com ve huzurpinari.com siteleri de gönül rahatlığı ile ziyaret edilip istifade edilebilecek sitelerdendir. sorularlaislamiyet, sorularlarisale sitelerinde birçok yanlış fetvaya bizzat şahit olduğumu belirtmeden geçmek istemem. bu fetvaların bir kısmı da ne yazık ki itikadi konularda idi. bu siteleri tavsiye edemiyorum çünkü doğru yazıların arasına yanlış yazıların da karıştırılmış olduğu bir siteden bir şeyler okumak, farkında olmadan o yanlış yazılara kapılıp bilmeden itikadi veya ameli hatalara düşülmesine sebep olabilir. bir kazan süte 1 damla idrar karıştırılırsa nasıl sütün hepsi pis olur ise, bir kimse 100 doğru yazısının arasına 1 tane bidat inanç/fetva karıştırır ise bu kimsenin yazılarını okumak zarar verir. karışıklık-bulaşıklık ihtimali olmayan yazılar ve siteler dururken bu tür şaibeli-karma siteler
  ile vakit harcamak tavsiye edilebilir bir şey değildir.
  mumsema sitesinin hepsini kötülemek gibi bir niyetim yoktur ancak bu sitenin de tamamen %100 güvenilir olduğunu ve içerisinde tek harf dahi yanlış bir yazı barındırmadığını söylemek imkansızdır. yazdığım mesaj sayısı fazla olmamasına karşın bu siteyi uzun zamandır takip etmekteyim ve birçok yanlış yazıya rastladığımı üzülerek belirtmeliyim. bunun yanı sıra geçen gün tevbe ile ilgili dinimizislam.com sitesinden alınmış bir yazıyı paylaşmış idim ancak hiçbir gerekçe gösterilmeden silinmiş. bu da siteye olan güvenimizin sarsılmasına neden olmuştur. hazreti mevlana rahmetullahi aleyh hazretleri ve diğer bazı evliya zatlar hakkında çok uygunsuz sözler yazıldığını ve bidat ehli bazı kimselerin videolarının ve yazılarının paylaşıldığını da bu sitede gördüğüm için üzgünüm. yöneticilerden bu yayınların yapılmamsına müsade etmemelerini rica ederim

 6. Şema
  el-âsa limen âsa
  hiçbir gerekçe gösterilmeden silinmiş. bu da siteye olan güvenimizin sarsılmasına neden olmuştur
  Sayfalarca Kopya yazılar silinir bunu kurallarda belirtmişiz muhtemelen ondan dolayıdır yoksa yanlıştan dolayı sanmıyorum.
  Sözü geçen site ise seyyid kutuba kafir diyen bir siteye asla güvenmem

 7. rüzgargülü88
  Üye
  lakin başka konularda da (bu konuların sayısı belki binlercedir) sayfalarca kopya yazılar yer almaktadır. onların neden silinmediği yoksa bu kuralın daha sonra mı konulduğu konusunda da aydınlatırsanız sevinirim.
  dinimizislam sitesinde seyyid kutuba, mevdudiye vs kafir dendiğini hiç görmedim, ancak yanlış görüşleri delilleri ile beraber iftira atılmadan bildirilmiş ve bu yanlış görüşlerinden dolayı bidat ehli oldukları da ifade edilmiştir.bu ise var olan bir gerçeği ifade etmek olup bir kötüleme/hakaret niteliği taşımamaktadır malumunuz

 8. Şema
  el-âsa limen âsa
  dinimizislam sitesinde seyyid kutuba, mevdudiye vs kafir dendiğini hiç görmedim
  mezhepsizdir
  En basit iftira mesela... Seyyid kutub koyu bir şafii idi.
  ona göre kâfirle Müslüman eşittir
  bir iftira daha...

  Kardeş ben seyyid kutupçu değilim hatta hiç bir eserini okuyup bitirmedim, 2. el olarak aldığım tefsirinide bir kardeşime hediye ettim.
  Lakin bu din için canını vermiş bir Müslümana bu düşmanlık neden

 9. rüzgargülü88
  Üye
  (İslamiyet, diğer dinlere nefret manasını taşıyan dinî taassubu asla kabul etmez.) [C. Sulhu s. 22]

  Hristiyan ve Yahudi gibi kâfirleri sevmemek, taassup olarak gösterilmektedir. Hâlbuki Allah dostlarını dost, Allah düşmanlarını düşman bilmeyenin imanı geçersizdir. İki âyet-i kerime meali şöyledir:
  (Müminler, müminleri bırakıp da, kâfirleri dost edinmesinler! Onları dost edinenler, Allahü teâlânın dostluğunu bırakmış olurlar.) [Âl-i İmran 28] (Allah'ın dostluğunu bırakan da kâfir olur.)
  (Ey müminler, Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin!) [Maide 51]


  (İslam, bütün insanlığı birbiriyle yardımlaşan bir tek birlik sayar. Hattâ İslam’a göre bütün insanlar yekdiğerine yakın bağlarla bağlı olan bir ailedir. Allah’ın adaletinden eksiksiz faydalanma babında, ırk, renk ve din ayrımı yapmadan bütün beşeriyete mutlak adaleti vâdeder.) [C. Sulhu s. 32]

  İslam’a göre kâfirlerle Müslümanlar bir aileymiş(!). Bugüne kadar hangi İslam âlimi böyle söylemiştir? İnsanların kardeş olduğunu masonlarla hümanist sosyalistler söylemektedir. Dinimiz, (Ancak Müslümanlar kardeştir) buyuruyor. Evet dinimizde ırk ve renk ayrımı yapılmaz, ama din ayrımı yapılır. Müslümana, zimmiye ve kâfire ayrı ayrı muameleyle emredildik. Müslümandan uşur ve zekât alındığı hâlde, zimmiden zekât değil, harac ve cizye alınır. Müslüman zekât vermeye, namaz kılmaya cebredilir, fakat kâfirler zorlanamaz. İslam âlimlerinin bu hükümleri mevcutken, sosyalist kafalı yazar, kendi başına kurallar koymaktadır.


  dinimizislam sitesinden aldığımız bu yazılara göre, seyyid kutub mezhepsiz olmaz mı?
  bunları yazdığı da acı bir gerçektir, kimseye iftira atılmamaktadır. aşağıdaki link insaf ile okunursa gerçekler görülecektir
  http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=13642
  iddia sahibi iddiasını ispat ile mükelleftir. seyyid kutubun adı geçen bu kitaplarında bu sözleri yazmadığını iddia eden kimse bu sözlerini ispatlayabilirmi? eğer ispatlayamıyor ise seyyid kutubun bir mezhepsiz olduğunu kabul etmesi gerekmektedir. zira böyle yazılar yazan birinin ehl-i sünnet olması mümkün değildir, 4 mezhepten birine tabi olduğunu söylemesinin de bir değeri yoktur.

 10. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Dinimiz islam sitesi ehl-i sünnettir. fakat çok hataları var. tavsiye etmemiz bu yüzden.

  Seyyid kutub koyu bir şafii idi.
  Şafii olması birşeyi değiştirmez. hanefii olan mutezilerde var onlarada mı sünni diyelim?

 11. rüzgargülü88
  Üye
  ne hataları vardır belirtmeniz gerekmeez mi?
  sorularlaislamiyet ve sorularlarisale sitesinde de itikadi hatalar başta olmak üzere birçok hata yer almaktadır. o siteleri de tavsiye etmemeniz gerekmez miydi?

  bir siteyi takip ederken seçici olmalı ve hele başkasına tavsiye ederken de dikkatli olmalıyız.
  kötü bir şeye vesile olmak ve başkalarının günahlarına ortak olmaktan sakınmalıyız
  kardeşlere hayırlı günler diliyorum

 12. Berfinnnnn
  (Cezalı)

  Reklam


  Sorularla islamiyet sitesi güvenilir değil midir?

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
hangi dini siteler güvenilir,  mumsema.org nasıl bir site,  dinimiz islam sitesi güvenilir mi