+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Benimle Dalga Geçiyorlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. SerapGrkm
  Üye
  Reklam

  Benimle Dalga Geçiyorlar

  Reklam

  Benimle Dalga Geçiyorlar Mumsema Öncelikle merhaba. Ben size çoğunlukla karşılaştığım ve nefret ettiğim sorunu anlatacağım. Şimdi her insanı Rabbimiz özene bezene yarattı. Benim yüzümdede 3 tane ben var. Yüzüme direk bakilınca 2 si belli oluyor. Ve senelerdir sırf yüzümdeki benler yüzünden bana çirkin diyerek beni aşağılıyorlar. Bu durum beni çok üzüyor. Bunun günahı nedir? Bu durumda ne yapmak gerekir? Allah a dualar etsek o kişleri cezalandırıp günah yazar mı?

 2. imam
  Üye

  Cevap: Benimle Dalga Geçiyorlar


  Reklam


  Dalga geçenler cezalarını bulacaklar merak etme. Çünkü eseri kötülemek, bir nevi eserin sahibini kötülemektir.
  Sen benlerinden rahatsız isen aldırabilirsin

 3. rüzgargülü88
  Üye
  insanlarla alay etmek islam dininde kesinlikle yasaklanmıştır, haramdır günahtır kötü huylardandır.
  detaylı bilgi için bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim  bu arada allah hakkında, "özene bezene yaratmış " ifadesini kullanmak doğru değildir, Allahü teala özenmez çalışmaz çabalamaz dikkat edelim inşaAllah.
  sen onların alay etmelerine aldırış etme üzülmeye değmez

 4. Şema
  el-âsa limen âsa
  “Ey mü’minler, bir topluluk diğer bir topluluğu alaya almasın, belki de onlar kendilerinden daha iyidir. Kadınlar da kadınları alaya almasın, belki onlar kendilerinden daha iyidir. Kendi kendinizi ayıplamayın. Birbirinizi kötü lâkaplarla çağırmayın.”

  Hucurât Sûresi, 11

  Dalga geçen mutlaka dünyada ölmeden kendisi ile dalga geçilir ve ahirette de cehennemi boylar. (Helallik dilemezse)

 5. loser
  Üye
  @Şem'a
  Ne zaman arkadaşlarla sokaklarda ellerinde tesbih, saçların yanları kazınmış, kapkara suratlı, çakma nikeları giymiş aptal aptal bekleyen kekoları, serserileri görsek dalga geçip güleriz. Ne yani bu alkolik, madde bağımlısı, hırsız kekolardan helallik mi alacaz? Almazsak cehenneme mi gidecez? Helallik almaya gitsek 5 tl ver diye adam bıçaklarlar. 2 dal sigara için adam öldürürler. Savunmasız gördüğü kişileri zevkine darp ederler veya karşı cinsse sözleriyle taciz ederler. Benim gözümde onların derecesi köpeğin de altında. Susuzluktan ölseler bir avuç su vermem. Hepsinin canı cehenneme.

 6. Misafir
  ///Loser;
  Kusura bakma ama seninde onlardan bir farkın yok o zaman!

  O bıçakla bıçaklamış sen arkadan-uzaktan sözle bıçaklamışsın ne anladık yani illa kan mı akması lazım. Niye hor görüyorsun ki görme kardeş diline sahip çık!dil senin değil mi?

 7. loser
  Üye
  @Misafir üye
  Afedersin ama gelip de burda tecavüzcü, katil, gaspçı, hırsız kekoları savunma. Onlar her haltı yapmasa ben arkalarından öyle şeyler düşünmem merak etme. Birgün tek başına bağcılara, adanaya, samsuna gidip kekoların, serserilerin yanından geç de gör neler olacağını. Hepsinin canı cehenneme.

 8. Misafir
  Siz Allah'a güvenin. Kimseyle dalga geçmeyin. Herkes bu dünyada da ahirette de hakettiğini yaşar. İnsan gibi yaşarsan insan gibi ölürsün. Köpek gibi yaşarsan köpek gibi ölürsün.

 9. Misafir
  Loser/;

  Haklı olduğun taraflar var fakat küfür edip-ağzını bozmak zorunda değilsin değil mi?

  Bu seni yükseltmez düşürür sen tebliğini et,Allah'tan onlar için hidayet iste.Cehennem varılacak en kötü yerdir neden sözün güzeli dururken küfür-kötü söz,kötü temenni.bizler peygamberimizi örnek almalıyız.Bela okuyucular olmamalıyız ve tabi ki onların yaptıklarını onayla demiyorum ama senin yaptığın da doğru değil.git onlara tebliğ et,kötü davranma ve cehennam ateşinden uyar!

+ Yorum Gönder