+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sinirle 3 defa boş ol demek nikah düşer mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. servet_47
  Üye
  Reklam

  Sinirle 3 defa boş ol demek nikah düşer mi

  Reklam

  Sinirle 3 defa boş ol demek nikah düşer mi Mumsema ben bundan yaklaşık olarak 2,5 yıl önce bir bayanla hanifiye göre nikah kıydım. daha sonra, 6 ay sonra felan takribi 3 defa boşol dedim sinirle. yine bir kaç ay sonra yine 3 defo boşol dedim sinirle. aradan zaman geçti ve dün günlerdir onun ısrası zorlamasıyla ve benimde sinirimle onun bana etkisiyle yine boşol dedim 3 defa. şimdi sorum sinirle söylememim ve sonrasında pişman olmamım bir dönüşü varmı. bu arada kendim şafi mezhebindenim eşim hanifi mezhebinde. ayrılmak istemiyoruz. internette okudum biraz. şafi mezhebine göre bu nikah gecerli degil. yada şafi mezhebine göre velisi olmak kaydı ve salih şahitler huzurunda tekrar nikah kıyılabilir diye. veya başka bir yolu varmı. yardımcı olurmusunuz allah rızası için.

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Sinirle 3 defa boş ol demek nikah düşer mi


  Reklam


  Sinirliliğin ölçüsü, boşama sözü kullanıldığında kendinden olmayacağın kadar yani ne söylediğinin farkında olmayacak kadar sinirli olman gerekir ki boşama sözleri geçersiz sayılabilsin.

  Şafiiye göre olmadı şimdi şafiye göre kıyalım demek boş sözdür ve kendini tehlikeye atmaktır. O zaman 2 senedir zina mı yatınız?!!!
  Kardeş tavsiyem size en yakın müftülüğe gidin ve derdinizi sözlü anlatın ki bir çaresi bulunsun.

 3. servet_47
  Üye
  tşk ederim gidecem inşaallah. başka fikri bilgisi olanda yorum yapabilirmi

+ Yorum Gönder