+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evlenmeden once sevgili olmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. SerapGrkm
  Üye
  Reklam

  Evlenmeden once sevgili olmak

  Reklam

  Evlenmeden once sevgili olmak Mumsema Evlenmeden biriyle sevgili olmak günah mıdır? El ele tutuşmak ve diğer temaslar olmadan sevgili olmak günah mıdır?

 2. r1dv4n06
  (Cezalı)

  Cevap: Evlenmeden once sevgili olmak


  Reklam


  Evet haramdır . Dinimiz İslamda Flört kavramı yoktur . Flört, akıl mantık hislerini alt üst eder. Flörte alışan, sık sık arkadaş değiştirir. Kızı kandırıp terkeden erkek hain, kandırılan kız da maskara durumuna düşer. Flörtte çok defa, iffet elden gider. Namuslu Müslüman bir kız için bundan büyük felâket olamaz. Flört, birçok gençleri serseri, müsrif ve perişan eder. Gençler arasında aşağılık kompleksi, kıskançlık, kin, nefret, karamsarlık, düşmanlık, anarşi ve çeşitli ruhî bunalımlar doğurur. (Kişinin başına demirden bir şişin batırılması, nikah düşen bir kadına dokunmasından daha hafif kalır.) [Taberani, Beyheki] (Ey gençler, namusunuzu koruyun, zina etmeyin! İyi bilin ki, namusunu koruyana Cennet vardır.) [Hakim]

  (Kötülükten korunmak için, nikahlı yaşayın ve iffetli olun!) [İbni Asakir]

  (Ey kadınlar, ancak mahreminiz olan erkeklerle konuşun, mahreminiz olmayanlarla konuşmayın!) [İbni Said]


 3. SerapGrkm
  Üye
  Öncelikle saol. Ailemle ilgili Bir sorum daha olacaktı size. Bir adamın (malesef babamın) karısını yani annemi başka bir kadınla (zina yapan bir kadın) mesajlaşması ve telefonla konuşması , onun açik seçik fotograflarına bakmasi, ayıp videolar seyretmesi karısını kesinlikle aldatmaya giriyor sanırım. Bu tür şeylerin günahı nedir? Birde babamdan nefret edersem günah olur mu?

 4. r1dv4n06
  (Cezalı)
  Zinanın hükmü İslam Dininde açıktır. Suçunu Hakim'in huzurunda dört defa ayrı ayrı itiraf ederek cezanın verilmesini isteyen veya dört şahidi bulunan birisi hakkında karar verilir. Şayet bu insan evli ise recm cezası, yoksa bekar bir insan için verilecek karar recm değildir, yüz değnek sopa vurulur. Yüce Mevla’mız Kuranı Kerimde bir ayeti kerimede zina ile alakalı şöyle buyurmuştur. “Zinaya da yaklaşmayın, çünkü o pek çirkindir ve kötü bir yoldur”. (17.32) (Allah indinde zinadan büyük günah yoktur.) [R. Nasıhin] Böyle bir durumda kardeş oturup konuşulmalı ve bu çirkin işin günahı anlatılmalı tevbe istiğfar etmeye davet edilmeli uygun bir dile ile . Nefret etmen günah olmaz fakat aile büyüklerine bir öf demek bile dinimiz de haramdır onlar iyilik ile muamele etmek gerekir . Rabbin, kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, anaya babaya iyi davranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri, ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara “öf!” bile deme; onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle. [İsra-23] Lakin ailenin haram ve isyan isteklerini yapmamak gerekir bu haramdır bundan dolayı kişi günaha girmez .


 5. SerapGrkm
  Üye
  Çok saol. Gerćektende çok yardımcı oldun abla��

 6. r1dv4n06
  (Cezalı)
  Ne demek kardeşim . Duaların da bu kardeşini unutma . Bu arada erkeğim ben .

+ Yorum Gönder