+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dualar öğrenmek ilim öğrenmek yerine geçer mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Cömert Oğuz
  Devamlı Üye
  Reklam

  Dualar öğrenmek ilim öğrenmek yerine geçer mi

  Reklam

  Dualar öğrenmek ilim öğrenmek yerine geçer mi Mumsema ''Bu sayfadaki soruların cevaplarını öğrenmek , dini bilgileri öğrenmek , bazı faziletli duaları öğrenmek''
  ilim öğrenmek yerine geçiyor mu ?

 2. Bilgin Birey
  Üye

  Cevap: Ilim öğrenmek hakkında soru


  Reklam


  Evet. Fakat doğru ilim öğrenmek lazım. Allah'ın sözlerine aykırı uydurma hadisler paylaşılıyor. Bunlara itibar etmeyip soruların cevabını kur'an ayetlerinde aramak lazımdır.

  Örneğin;
  kadının tek bir saç teli görünürse 40 yıl yanacak'' görüşü kur'an'da yoktur. Hatta kur'an cehennemden çıkış olmadığını söyler. Mü'min bir kadın neden 1 tek saç teli göründü diye 40 yıl yansın? Ayetlerde kadının bakışlarını haramdan sakınması gerektiği (zinadan uzak durması) yazmaktadır.

  2-kara köpek şeytandır hadisi uydurmadır. Çünkü iblis bir cin türüdür.
  ''İblis ise cinlerdendi ''_Kehf50.ayet

  3-“uğursuzluk üç şeydedir, at, ev ve kadın” (buhari 76/53). Bu hadiste uydurmadır. Atlar asil hayvanlardır. Uğursuz evler içinde Allah adı anılmayan ve Allah'ın inkar edildiği evlerdir. Kadın ise göz nurudur.
  Onlar, “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” diyenlerdir._furkan74.ayet

 3. Cömert Oğuz
  Devamlı Üye
  Mesela Kenzül arş duası kur'an'da geçmiyor galiba. o gerçek mi ki ?

 4. Bilgin Birey
  Üye
  Dualar kur'an'da olmaz zaten. Fakat Allah'ı yüceltici ve çok güzel sözler olduğu için okunması faydalıdır.

 5. Cömert Oğuz
  Devamlı Üye
  Çok teşekkür ederim.

+ Yorum Gönder