+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Müslümanlar Cehennemde Yanacak mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Bilgin Birey
  Üye
  Reklam

  Müslümanlar Cehennemde Yanacak mı?

  Reklam

  Müslümanlar Cehennemde Yanacak mı? Mumsema Müslümanların cehennemde yanması hakkında bilgi

  Müslüman denilen kişi Allah'ın emirlerine uymaya gayret eden kişidir. Namaz kılar, oruç tutar, zekat verir, içki içmez, faiz yemez, zina etmez, ilk insanın hz. adem olduğunu kabul eder (maymundan insana dönüştüğüne inanmaz), Ahirete kesin olarak iman ederler ve günahlardan sakınırlar. Bunlar temel kurallardır. Müslümanım diyen bir insan kesinlikle bunlara uymalıdır. Eğer bu kuralları önemsemiyor, dünyalık hevesler peşinde koşuyor ve Allah'ı unutuyor ise o kişi müslümanlıktan çıkmış ve yeni bir din uydurmuş demektir. Ayetlerde cehennemin kafirler ve inanmış gibi görünenler için ebedi ceza yurdu olacağı bildirilmiştir.

  Müslümanlar cehennemde yanıp çıkacak mı?

  Bir müslüman ''nasıl olsa yanacağız'' diyerek; içki içer, kumar oynar, faiz yerse o kişi müslümanlıktan çıkmış olur. Müslümanlar günahları kadar ceza çekecekler görüşünü savunanlar, müslümanları günahlarından dönmeyip ısrarla devam etmelerine sebep olmuşlardır.

  Günümüzde gençler dinden habersiz yaşamakta ve medya ile sapkın davranışlara yönlendirilmekteler. Küfürlü konuşmalar, Kavgalar, cinayetler, tecavüzler, hırsızlıklar, ve diğer kötü davranışlar insanların müslümanca yaşamadığının göstergesidir. Ne gariptir ki bu kimselerinde kimliğinde islam yazmaktadır.

  Kuranda yazanlardan haberi olmayanlar müslüman olduğunu iddia edemezler. Kulaktan dolma bilgiler ve hurafeler ile dini öğrenmeye çalışırlar. Hatta bazı insanlar (Aleviler) ahirete inanmayıp, ''namaz yoktur'' deyip müslüman olduklarını iddia etmekteler. Bu kişiler kendilerine yeni bir din uydurmuşlardır.

  Allah'ın istediği gibi bir müslüman olmayanlar cennettende umutlu olamazlar. zaten kendileride önce yanıp daha sonra cennete gideceklerini söylerler. Fakat cehennem ve cennet ebedidir. Cehenneme giren bir kişi Allah'ın rahmet etmediği kişilerdir. Ayette 2 seçenek belirtilmiştir. Ya affolunacaksınız yada cezalandırılacaksınız.

  ''O, dilediğini bağışlar, dilediğine ceza verir.''_Fetih14.ayet

 2. Sumame
  Tombik Ammo

  Cevap: Müslümanlar Cehennemde Yanacak mı?


  Reklam


  Tüm islam alimlerine göre günah işleyen bir müslüman dinden çıkmaz.
  Allahın hükümlerini inkar eden kafir olur.

 3. Bilgin Birey
  Üye
  islam alimleri nasıl oluyorda kur'an'a aykırı konuşabiliyor? kur'an'a göre günahında ısrar edenler dinden çıkarlar. allah'ı önemsemeyip yasakları umursamayanlar dinden çıkar. Örneğin Faiz yemek Allah'a savaş açmak demektir. bir müslüman bu ayeti umursamayıp parasını faize yatırıyorsa müslümanlıktan çıkar.

  Ey inananlar, Allah'tan sakının ve artık almadığınız faizleri bırakın inancınız varsa. Eğer böyle yapmazsanız, Allah ve Resûlüyle savaşa girdiğinizi bilin. _Bakara278-279.ayetler

  ikinci örnek ise Allah ilk insanı topraktan yarattığını açıkça belirtmiştir. Evrim teorisini kabul edenler (maymundan insana dönüştüğümüzü savunanlar) ise allah'ın sözünü inkar etmiş olurlar. Böylece dinden çıkarlar.

  Bu ayette cehennemin ebedi olduğundan bahsedilmiştir.
  -Dediler ki: “sayılı birkaç gün dışında ateş bize asla dokunmayacaktır.” De ki: Allah’tan bir ahit mi aldınız? Yoksa siz Allah’a isnat ederek, bilmediğiniz şeyleri mi söylüyorsunuz?_Bakara80.ayet

 4. Şema
  el-âsa limen âsa
  Bilgin sünneti hangi kafeye koyuyorsun
  Sünnet İslamda 2. Kaynak değilmidir

 5. Bilgin Birey
  Üye
  sünnet ile ne alakası var bu konunun?
  Peygamberimizin sünnetlerini tam olarak bilen var mı?
  Mezheplerin her biri farklı bir görüşü savunuyor.

 6. Cömert Oğuz
  Devamlı Üye
  sünnetlerini buldum çok uzun atim mi

 7. Şema
  el-âsa limen âsa
  Gayet açık yazdım
  Sünnetin islamdaki yeri nedir

 8. Bilgin Birey
  Üye
  bende gayet açık yazdım. sünnetin nasıl olduğunu en doğru bilen kimdir? 4 farklı görüşü savunan mezhepler mi?

 9. mum
  Administrator
  Bu hadise ne diyeceksin merak ediyorum

  Kalbinde iman bulunan ve bu imanla ölen herkesin cehenneme girse bile sonunda cennete gireceğini bildiren hadisler vardır. (Buhari, Tevhid 19, 31, 36, 37; Müslim, İman 322, 334; Muvatta, 1/212; ayrıca İbrahim Canan Bey'in Kütüb-i Sitte tercümesine de bakabilirsiniz.)

  Cennete girmenin ilk şartı iman etmektir. İmanlı bir insan günahkâr olursa, cezasını çektikten sonra cennete gidecektir.

 10. Bilgin Birey
  Üye
  halen hadis ile cevap veriyorsun. hangi kur'an ayetinde cehennemden çıkış olduğu yazıyor?

 11. mum
  Administrator
  Forum Kuralları

  1. Forum'da Kur'an ve Sünnete uymayan bütün konular silinir
  Hadisler 2. kaynağımızdır bunu kabul etmeyen kişileri burada barındırmıyoruz bütün mesele bu

 12. Bilgin Birey
  Üye

  Reklam


  Sünneti kabul etmiyorum demedim. Ayetler ile açıklayabilir misin diyorum? Hadisler ayetleri destekler.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu