+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kafirlerle dostluk/birliktelik/sevgi kurmak küfür mü ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. meteakcan41
  Üye
  Reklam

  Kafirlerle dostluk/birliktelik/sevgi kurmak küfür mü ?

  Reklam

  Kafirlerle dostluk/birliktelik/sevgi kurmak küfür mü ? Mumsema Selamun Aleyküm sevgili Mumsema forumunda takılanlar.Mekanınız cennet olsun.


  Şimdi sorum şu.Ben online(internetten) oyun oynuyorum.Orada bir sürü insan olduğu için oynadığım oyunlarda ara sıra kafirlerde oluyor.Bunlarla dostluk kurmak küfür mü ?


  Mü’minler, mü’minleri bırakıp inkârcıları dost edinmesin. Kim böyle yaparsa Allah ile bir ilişiği kalmaz. Ancak onlardan (gelebilecek tehlikeden) korunmanız başkadır. Allah, asıl sizi kendisine karşı dikkatli olmanız hakkında uyarmaktadır. Çünkü dönüş Allah’adır.(Ali İmran-28)


  Allah, sizi ancak, sizinle din konusunda savaşan, sizi yurtlarınızdan çıkaran ve çıkarılmanız için destek verenleri dost edinmekten men eder. Kim onları dost edinirse, işte onlar zalimlerin ta kendileridir.(Mumtehine-9)


  Kur'an ı Kerimdeki bu sureleri buldum.Acaba küfür müdür?

 2. #UguR
  Devamlı Üye

  Cevap: Kafirlerle dostluk/birliktelik/sevgi kurmak küfür mü ?


  Reklam


  Ateist biriyle arkadaş olabilirsiniz fakat onu müslüman yapamıyor iseniz aranızda ki arkadaşlık bağlarını koparmanız gerekmektedir.

 3. meteakcan41
  Üye
  peki ya bunu yapmıyorsak küfre girer mi?veya iyi işlerini tebrik etmek küfür mü?

 4. jerusselam
  Devamlı Üye
  Müslüman olmayandan dost olmaz ama normal insanlık ilişkileri yaşanabilir.

 5. meteakcan41
  Üye
  Ben online oyun oynuyorum.Onda kafirlerde oluyor.Yani kısaca dost olunmaz ama oyunda takım olunabilir değil mi?Mübarek Cuma gününde Allah bütün Müslümanları bağışlasın,iyi kafirleri Müslüman etsin,ateist olmuş eski akıllı Müslümanları tekrar Müslüman etsin.

 6. jerusselam
  Devamlı Üye
  oyun için sorun olmaz ya da hayatta takımda beraber oynanabilir.

 7. Bilgin Birey
  Üye
  Ayette dini alaya aldıklarında onlarla oturmayıp uzaklaşmak gerektiği belirtilmiştir.

  Oysa Allah size Kitap’ta (Kur’an’da) “Allah’ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, başka bir söze geçmedikleri müddetçe, onlarla oturmayın, aksi hâlde siz de onlar gibi olursunuz” diye hüküm indirmiştir. Şüphesiz Allah, münafıkların ve kâfirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır._Nisa 140.ayet

+ Yorum Gönder