+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İdrar akıntının kesilmiyor ne yapmalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. qqwe55
  Üye
  Reklam

  İdrar akıntısı kesilmiyor ne yapmalıyım?

  Reklam

  İdrar akıntısı kesilmiyor ne yapmalıyım? Mumsema Öncelikle Selamun Aleyküm mumsema kullanıcıları, ben lavaboda idrar yaptıktan sonra istibra yapacağım diye bekliyorum ama akıntı kesilmiyor kesiliyor gibi oluyor ama bir daha ya damla damla ya da yarı sıkışmış gibi bir daha yapiyorum 2 dk tuvaletimi yapıyorsam 20 dk bekliyorum bu yüzden en sonunda yeter atık diyorum ve kalkıyorum çünkü bacakların uyusuyor lütfen yardim edin.


 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: İdrar akıntının kesilmiyor ne yapmalıyım?


  Reklam


  Kardeş soruların çoğu istibra ile ilgili
  Sağlık sorunu olabilir ya da vesvese yapıyorsun. Diğer konularında tavsiyelerde bulunulmuş bakmadın mı

  İstibra Meselesi Çok Vaktimi Alıyor  Nureddin Yıldız Hoca Efendi


  Esselamu aleyküm hocam. Ben istibra konusunda sıkıntı yaşıyorum. Şafii mezhebinde hanefi mezhebi gibi değil el ayasına kadar idrar sıçramasına izin vermiyor. Bu da tuvalette oldukça fazla zaman harcamama yol açıyor. Bu yüzden rekatlara gecikiyorum, bazen okulda istibra yüzünden 40-50 dakika tuvalette geçiriyorum. Tenasul uzvuna peçete sokuyorum gece bevl ettikten sonra uyuyorum, ardından sabah namazına kalktığımda halen ıslaklık görüyorum bu yüzden cemaate sonradan yetişmek zorunda kalıyorum. Bazen de tam camiye yola çıktığımda idrar sıkışması oluyor namazda sürüyor namaz bitince azalıyor. Şeytan vesvesi diyeceğim ama tuvalete gittiğimde bolca idrar geliyor. İstibrada tenasul uzvuyla uğraşmaktan tenasul uzvu ağrımaya başladı. Kimi zaman evde başka bir üstle tuvalete gittikten sonra akıntı kalmasın diye adeta maymuna benzer hareketler yapıyorum. İstibrayı nasıl yapmalıyım?
  Aleykümselam. Bu durumun bir istibra meselesinden çok vesvese olduğu anlaşılıyor. Özellikle doktora görünmenizi tavsiye ederiz. Doktora görünün, onun raporunu bize yazın.

 3. haso12307
  Üye
  idrarını yaptıktan sonra pamuk peçete felan koy biraz gez sonra peçeteyi alır temizler apdestini alırsın

+ Yorum Gönder