+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tövbe ile ilgili soru ve cevaplar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Kaan Aykas
  Üye
  Reklam

  Tövbe ile ilgili soru ve cevaplar

  Reklam

  Tövbe ile ilgili soru ve cevaplar Mumsema Sayın hocam biraz ters bir soru olacak ama hoşgörünüze sığınarak sormak zorundayım.Hoşgörünüze sığınarak açık bir şekilde yazıyorum.

  SORU "Evliyim inancım üst seviyede ancak canım aşırı bir şekilde 1 kereye mahsus içki içmek ve zina etmek istiyor."

  Gerçi forumlarda hep yazmışsınız "tövbeler kabul olur" diye ama hep işlenen günahlar bilinçsizce-bilgisizce ve anlık hata üzerine kurulu ama benim olay farklı ben günah olduğunu bile bile yapmayı direkt tasarlıyorum.Şu aşağıda paylaşacağım ayetler doğrultusunda günahı işledikten sonra tövbemin sanki kabul olmayacağını algılıyorum.

  4:17 - Ancak Allah'ın kabul etmesini vaad buyurduğu tevbe, o kimseler içindir ki, bilmeyerek günah işleyip hemen tevbe edenlerin tevbesidir. İşte Allah bunların tevbelerini kabul eder.

  18 - Yoksa günah işleyip de kendisine ölüm gelince: "İşte ben şimdi tevbe ettim." diyen kimselerin tevbesi kabul edilmez. ...

  3:90 - Şüphesiz imanlarının arkasından küfreden, sonra da küfrünü artırmış olanların tevbeleri asla kabul olunmaz. İşte onlar sapıkların ta kendileridir.

  Hocam ayetler bunlar soru gayet açık ve net günah olduğunu bile bile tasarlayarak 1 kerelik içki içip zina edersem arkasından edeceğim tövbe geçerlimidir değilmidir?

 2. saim
  Üye

  Cevap: Tevbe ile ilgili.


  Reklam


  Saçma olmazmı tövbe etme ihtimalını düşünerek günah işlemek hemde isteyerek evliyim diyosun bide yazık ben bekar oldugum halde zina yapmaktan kacıyorum

 3. Kaan Aykas
  Üye
  Sana yorumunu sormadım hocalarıma hoşgörülerine sığınarak cevabını sordum

 4. Şema
  el-âsa limen âsa
  Tövbe kapısı ölüme kadar açık ve günah ne olursa olsun edilecek samimi/nasuh tevbeyi Allah kabul eder.
  Ben sana sorayım: Bir anlık zevk için Allahı kırmaya değer mi? Birinin namusuna tecavüz eden kendi namusuna tecavüz edilir hadisini duymadın mı?


 5. saim
  Üye
  Kardeşim helali haramı bilecek kadar aklın yokmu sen kendince dusunuyosun zina yapayım tövbe ederim Allah celle celaluhu affeder yarın yıne yaparsın bilinçli olarak tövbe var çünkü herkesin yaptığı kendine buraya herkesin yorum yapma hakkı var ayrıca hoca degil din görevlisi bizim tek hocamız imamimiz resullullah efendımizdir S.A.S

 6. saim
  Üye
  -100 kere “ESTAĞFİRULLAH” diyenin 1000 günahı mahvolur. 2 şey helâk edicidir: Sonra ederim diye tevbeyi geciktirmek ve tevbe ederim diye günah işlemek. Doğru olan günah işlediğinde kalpte siyah leke oluşmadan tevbe etmektir. Tevbe çok önemlidir, (Ulema buyurur ki tevbeyi tehir edene tevbe nasib olmaz) günah unutkanlık yapar, kişi günah işlediğinde aklının bir parçası, geri dönmemek üzere gider

+ Yorum Gönder