+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Knight Online daki itemler zekata tabimi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Kaan Aykas
  Üye
  Reklam

  Knight Online daki itemler zekata tabimi ?

  Reklam

  Knight Online daki itemler zekata tabimi ? Mumsema Knight Online hastası bir arkadaşımla tartışmadan sonra kafam karıştı bu husus hakkında yardımınıza ihtiyacımız bulunmakta.Arkadaşın ;

  Oyun içi yıllara sari birikim ile herolar,itemler ve gb lerinin TL cinsinden nominal değeri yaklaşık 40.000-45.000 TL civarında , her birini acil satışa çıkartırsa birkaç gün içinde rahatlıkla 35.000 TL ye çevirebilir.Bu itemlerin kırkda birini zekat olarak oyun içinde ezik bir heroya bağışlaması caizmidir.?

  Ben dedim ki bu öyle olmaz illaha hayır yapmak istiyorsan itemlerinin kırkda birini paraya çevir parasını ver ihtiyaç sahibine bu sebepten çok çelişkide kaldık.

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Knight Online daki itemler zekata tabimi ?


  Reklam


  Oyunlardan anlamam ama 35.000 tl parası olan ve üzerinde bir yıl süre geçen paranın 40'ta biri zekat olarak çıkarılması gerekir.

 3. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Paraya çevirip gerçek hayatta zekat vermesi daha uygundur. Sonuçta knight online sanal, oyunda adama zekat verse o adamın hayatına bir katkısı olmaz.

+ Yorum Gönder