+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bunalımdayım ne yapmalıyım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Reklam

  Bunalımdayım ne yapmalıyım

  Reklam

  Bunalımdayım ne yapmalıyım Mumsema Yaklaşık 2 buçuk sene önce müslümanlığı öğrendim. Önceden sadece cumadan cumaya namaz kılarken, aileden görme ezbere bir müslümanken araştırıp doğru yolu buldum. 2 buçuk senedir bir aksaklık çıkmazsa 5 vakit namazımı kılmaktayım . Kuranı okudum, aklımdaki soruları araştırıp öğrendim. Müslümanlık doğru din mi, Allah gerçekten var mı falan aklımdaki 100'lerce soruyu yani araştırıp 2 buçuk sene önce öğrendim ve müslüman bir insanın yapması gereken görevleri yapmaya başladım.

  Allah'a her gün dua ediyorum; irademi kuvvetlendirmesi için dua ediyorum, nefsime hakim olmak ve şeytana kanmamak için dua ediyorum. Bir amacım var ve amacıma ulaşmam için, işimi kolaylaştırmasını ve önümdeki engelleri kaldırması için dua ediyorum. Ancak dualarım kabul olmuyor. İradem zayıf, hep kendime yeniliyorum ya da nefsime hakim olsam bile başka bir sorun ortaya çıkıyor.

  Bugün dualarım kabul olmadığı için hep kendi kendime konuştum, aklıma bir çok vesvese geldi, inancım büyük ölçüde sarsılmış durumda. Geçmişte yaptığım hatalar nedeniylede amacıma ulaşamıyorum, hep yaptığım hatalar gözümün önüne geliyor beni bunaltıyor. Allah dualarımı kabul etmediği için kendi kendime böylesi daha hayırlıymış, belki eğer böyle olmasa şu olacaktı bu olacaktı şükret diyorum ama kendimi kandırıyormuş gibi hissediyorum. Allah neden benim gibi aciz bir kulunun duasını kabul etmiyor, çabamı ve ne kadar acı çekip, amaçladığım şeyi başarmak istediğimi görmüyor mu ? Tek istediğim başarmak ve sevdiğim insanları mutlu etmek.

  Hayatımda her konuda başarısız bir insanım, bir kaybedenim. Müslüman olmadan öncede tembelin tekiydim ama hep çabalıyorum, çalışkan olmaya ve belirlediğim amaçlara ulaşmaya çabalıyorum olmuyor. Ya nefsim buna engel oluyor ya da başka bir şey, hep bir engel hep bir engel. Yaşamaktan zevk alamıyorum, namaz kılmak artık bana inanılmaz derecede zor geliyor. İnançsız bir insan olmasaydım belki intihar bile edebilirdim. Cidden çok zor geliyor bana şuanki yaşamım ve durumum. Evet, halime şükretmem lazım biliyorum ama kafamdaki düşünceler geçmiyor. Lütfen yardım edin ne yapmam lazım, çok bunaldım.

 2. haci
  Özel Üye

  Cevap: Bunalımdayım ne yapmalıyım


  Reklam


  doğru yolu bulduktan sonra şeytan ve nefis sizi rahat bırakaçağınımı sandınız.duam kabul olmuyor diyorsunuz .mutlaka kabul olur ertelenebilir yada günahlara keffaret olur.ayrıca derhel bu kitabı temin edin yazar said alpsoy bela ve musibetler adlı kitabı okuyun.inşaallah faydasını çok göreçeksin zaman zaman bizlerde bunalıp dara düşeriz ama unutmamalıyızki bu dünya müslümanarın imtihan edileçeği bir yerdir.sahabelerin yaşamış olduğu hayatı bir okuyun bize ne oluyorki herşeyin hemencecik olmasını istiyoruz.sizden önce gelenlerin başına gelen sizin başınıza gelmeden cennete girebileceğinizimi zannediyorsunuzEy müminler!)Yoksa siz, sizden önce gelip geçenlerin başına gelenlerin benzeri sizin de başınıza gelmeden cennet’e gireceğinizi mi sandınız?! Onlara yoksulluk ve sıkıntı öylesine dokunmuş ve öyle sarsılmışlardı ki nihâyet peygamber ve beraberindeki müminler, “Allah’ın yardımı ne zaman gelecek?” demişlerdi. İyi bilin ki, Allah’ın yardımı yakındır.” (Bakara, 2/214)müslüman asla pes etmez ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

+ Yorum Gönder

bunalimdayim namaz kilma