+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah'tan ümit kesmek? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. numan3434
  Üye
  Reklam

  Allah'tan ümit kesmek?

  Reklam

  Allah'tan ümit kesmek? Mumsema Selamun Aleyküm.Allah'tan ümit kesmek küfür.Aşırı vesveseli günlerimde böyle şeyler aklıma geliyordu.Şimdi tevbe edip gusül almam gerekir mi?

 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Allah'tan ümit kesmek?


  Reklam


  Allahtan ümit kesmek günahtır, istiğfar etmen yeterlidir. "ESTAĞFİRULLAH" de

 3. numan3434
  Üye
  Akâid kitabında küfür yazıyor yalnız.

 4. Şema
  el-âsa limen âsa
  Zümer süresi 53. De ki: "Ey kendi nefisleri aleyhine haddi aşan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayan, çok esirgeyendir."

  Tefsiri Kısaca

  Ey Peygamber! Günahları işlemek suretiyle kendilerine kötülükte aşırı giden o mü'min kullarıma bildir ki, Allah'ın bağışlamasından ve rahmetinden ümit kesmeyin, Şüphesiz Yüce Allah, dilediği kimsenin, deniz köpüğü kadar da olsa, bütün günahlarını örter. Çünkü O'nun, merhameti bol, affı geniştir. Ayetin zahiri, mü'minleri Allah'ın rahmetinden Ümit kesmemeye çağırmaktadır. Zira Yüce Allah De ki, ey kullarım!" buyurmuştur. İbn Kesîr şöyle der: Bu âyet, kâfir olsun olmasın bütün âsileri tevbeye Allah'a yönelmeye bir çağrı ve Yüce Allah'ın günah ne kadar çok olursa olsun, günahlardan dönen ve tevbe eden kimselerin bütün günahlarını bağışlayacağına dâir bir bildiridir

+ Yorum Gönder