+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tanrılarını öven Hindu müzikleri dinlemek zararlı mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. cemsit
  Üye
  Reklam

  Tanrılarını öven Hindu müzikleri dinlemek zararlı mıdır?

  Reklam

  Tanrılarını öven Hindu müzikleri dinlemek zararlı mıdır? Mumsema Hindistan filmleri izleyeniniz varsa muhakkak görmüştür; film içerisinde ara sıra şarkı söyleyip dans ederler. Yakın zamanda izlediğim bir filmde de hoşuma giden bir müzik oldu ve bir video sitesinden tekrar izlemek istediğimde yükleyici kişi not olarak "Bu müziği dinlemek dinimizce uygun değildir." diye bilgilendirme yapmış. Şarkıda Hindu inanışında Tanrı olarak görülen bir kişi övülüyor ve yüceltiliyor. Bu şarkıyı dinlemenin gerçekten bir zararı var mıdır onu sormak istiyorum sizlere.

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Tanrılarını öven Hindu müzikleri dinlemek zararlı mıdır?


  Reklam


  Şirk içeren sözleri dinlemek dinden çıkarmaz ama günahtır
  Onun yerine çok güzel seslerden Kurân dinleyebilirsiniz

 3. numan3434
  Üye
  Şimdi bizimkilerde evde bir kanal da çıkan diziyi seyrediyor belkide bundan bahsediyorsunuz.Orda da bir müzik var şarkı sözlerine baktım orada sözlerde Rabbim vs. diyor.Link ve dizi ismi vermek yasak değilse vermek istiyorum çünkü eğer buysa tehlikeli olabilir.Şu an dizi ülkede popüler gibi.Benim önerim müzik sözlerini atabilirmiyim yetkililer bir gözatabilir mi?

+ Yorum Gönder