+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ders Çalışırken Kuran Dinlemek Doğru Mu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Reklam

  Ders Çalışırken Kuran Dinlemek Doğru Mu ?

  Reklam

  Ders Çalışırken Kuran Dinlemek Doğru Mu ? Mumsema Merhaba. Ben müziği aylardır bırakmaya çalışıyorum. 21 yaşındayım ve üniversite sınavına hazırlanıyorum, aylardır evde yalnızım. Önceden müzik dinleme alışkanlığım vardı bırakmaya çalışıyorum hala, yalnız olduğum için daha çok dinleyesim geliyor müziği. Ders çalışırken müzik dinleme alışkanlığım var, müzik dinlemek yerine Kuran dinlersem bir saygısızlık yapmış olur muyum ? Sakıncalı mıdır Kuran dinlemek ders çalışırken, soru çözerken? Sorumu cevaplar ve bu sene istediğim okulu kazanmam için dua edersenizde çok sevinirim, ben hergün dua ediyorum ve belki sizde ederseniz kabul olur.

 2. Sofiye33
  Üye

  Cevap: Ders Çalışırken Kuran Dinlemek Doğru Mu ?


  Reklam


  İlahi dinleyebilirsin mesela..

 3. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Kur'an-ı Kerim dinlemek güzel birşey. Fakat biz onun ne manaya geldiğini de anlamamız gerekir. Ben şahsen Kur'an-ı Kerim okunurken bir yandanda mealini açıp okumamız gerektini düşünüyorum.

 4. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  @Molla_Efdal Zaten mealli dinliyorum. Arada bir kafamı kaldırıp ekranda 15 saniye okuyorum, bu tür videolardan açıp dinliyorum Kuran'ı https://www.youtube.com/watch?v=erdSL7B7EwM

 5. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Olabilir fakat Kur'an-ı Kerim dinlenirken sadece ona odaklanılmalı ( benim fikrim). Kur'an-ı Kerim Allah kelamıdır. Onu dinlerken başka birşeyle uğraşmamalıyız. Nasılki namaz kılarken Allah'a karşı edeb ile kılıyoruz. Edep ilede Kur'an dinlemeliyiz. Bir iş yapıyorsak onu bırakmalıyız. Eğer müzik dinlemeyi bırakmak istiyorsanız Ney veya ilahi dinleyin derim.

 6. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  İlahi ve ney müzik olmuyor mu ? Sonuçta ney bir çalgı aleti. Ben zaten sözsüz enstrümantal müzikleri dinliyorum ve bırakmaya çalışıyorum, ney dinlemek aynı şey olur bence.

+ Yorum Gönder
ders çalışırken kuran dinlenir mi