+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir İnsanın Vesveseyi Dile Getirmesi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. remr
  Üye
  Reklam

  Bir İnsanın Vesveseyi Dile Getirmesi ?

  Reklam

  Bir İnsanın Vesveseyi Dile Getirmesi ? Mumsema Herkese Selamın Aleyküm dostlar !

  Benim size bir sorum olacaktı...

  Bir Müslüman'ın aklına sürekli küfre düşmekle ilgili vesveseler geliyorsa ve bu kişi de bundan çok rahatsız oluyorsa, onun bu huzursuzluk durumunu fark eden yakınları da sorunun ne olduğunu sürekli sorup duruyorsa ve bu kişi ilk önce söylemek istemeyip sonra yakınlarının ısrarı üzerine küfürle ilgili bu vesveseleri söylemek zorunda kalıyorsa bu kişi küfre düşmüş olur mu ? Mesela '' Aklıma şöyle böyle kötü şeyler geliyor, imanımdan şüphe ediyorum. Acaba dinsiz miyim ? Böyle şeyler aklıma geldikçe çok üzülüyorum ve korkuyorum. Acaba dinden çıkar mıyım ? '' gibi şeyler derse küfre düşmüş oluyor mu ?

  Aydınlatırsanız çok sevinirim...

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Bir İnsanın Vesveseyi Dile Getirmesi ?


  Reklam


  Vesvese ve vesveseyi başkalarına anlatmak ne ayıptır ne de günahtır ne de küfür.
  Bu olumsuz düşünceleri binlerce Müslüman yaşar normal durumdur ama atlatmak için şeytandan Allaha sığınılmalı

 3. remr
  Üye
  Yani bir Müslüman'ın aklına gelen bu çeşit vesveseleri (küfürle ilgili vesveseler) paylaşması onu küfre düşürmez değil mi ?

 4. Şema
  el-âsa limen âsa
  Hayır kafir olmaz.

 5. Misafir
  Allah sizden razı olsun. Aklıma takılmış bir soruyu cevaplandırdınız, merakımı giderdiniz. Allah sizden tekrar razı olsun.

 6. Misafir
  Intahar edicem intahar bittim artik

 7. nahidee
  Üye
  İlk aylar deli oluyorsun psikolog , herkesten herseyden medet umma , hayatinin tumu imanini kazanmaktan ibaret.... İmanımı mı kaybettim yoksa vesveseyi mi kabulleniyorum ya da buna alistim mi bilmiyorum ama geçiyo sanki gene de bu hep eksik hissediyorsun hep huzursuzsun ....cok zor cook

 8. Wakabayashi
  Devamlı Üye
  İmanından şüphe etmek olmaz kardeş,öyle iman olmaz...ya inannıyorsundur ya inanmıyorsundur.imanından şüphe ediyorum demeyiniz,işittik ve itaat ettik deyiniz.

  İmanımdan şüphe ediyorum ne demek;inanıp inanmadığına karar verememiş bir kalbim var demek.öyle iman olur mu?daha karar verememiş.

  Çünkü;şüphe gelmesi farklı,şüphe etmek farklıdır.

 9. Misafir
  Şüphe etmekle, şüphe gelmesini açıklarmısınız. Teşekkürler

+ Yorum Gönder
vesveseyi dile getirmek