+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Çelişkide kaldım açıklık getirirmisiniz ,,, tevbe tum gunahları siler mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nahidee
  Üye
  Reklam

  Çelişkide kaldım açıklık getirirmisiniz ,,, tevbe tum gunahları siler mi

  Reklam

  Çelişkide kaldım açıklık getirirmisiniz ,,, tevbe tum gunahları siler mi Mumsema Selamunaleyküm .. Aklıma bişey takıldı cevaplarsaniz çok sevinirim, sorum şu : kim zerre kadar kotuluk yaparsa cezasini alir kim de zerre kadar iyilik yaparsa mukafatini alır. Ama tevbe edince tüm günahların yok olunacağı deniyor bu durumda o günahların bedeli olmayacak mı ..içimdeki şüphelerden dolayı Allah affetsin beni ama elimde olmadan bu sorular geliyor aklima, selametle.

 2. Sultankerem
  Üye

  Cevap: çelişkide kaldım açıklık getirirmisiniz ,,, tevbe tum gunahları siler mi


  Reklam


  Vealeykümesselam nasuh bir tövbeyle yani o günahı bir daha işlememek üzere samimi kararlı ve pişman olarak tövbe ettiyseniz Rabbim affeder.. ama ben şimdi tövbe edeyim de dayanamam yine yaparım o zaman düşünürüz falan diyorsanız o olmaz.. günahınızı hatırladığınızda içiniz yanıyosa Allah tan utanıyorsanız ağlaya sızlaya birdaha aynı günahı yapmamak üzere edin tövbenizi.. tabi kul hakkı müstesna.. kul hakkında hem tövbe hem helallik almak lazım.. eğer kişiye ulaşamıyorsanız aradığınız halde veya vefat etmişse onun için de bol bol istiğfar edin bağışlanma dileyin hayır hasenat yapın Rabbim affeder inşallah

 3. nahidee
  Üye
  Ama orda kim zerre kadar gunah işlerse bedeli vardir deniyor

+ Yorum Gönder