+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kapanmak ve kapanmamak arasında kalıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. S.G
  Üye
  Reklam

  Kapanmak ve kapanmamak arasında kalıyorum

  Reklam

  Kapanmak ve kapanmamak arasında kalıyorum Mumsema kapanmak ve kapanmamak arasında kalıyorum kapanmak istiyorum ama bir yandan da istemiyorum diğer ibadetlerim mi yapıyorum ama bi bu konu kaldı bunda da bir türlü tam olarak kendimi teşvik edemiyorum ne yapsam ?

 2. Sabri
  Devamlı Üye

  Cevap: Kapanmak ve kapanmamak arasında kalıyorum


  Reklam


  kendimi teşvik edemiyorum ne yapsam ?
  Bizce Rabbini dinle

  Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunanlar (köleleri), erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayan hizmetçi vb. tabi kimseler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar (Dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler). Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz. (Nur süresi 31. ayet)

+ Yorum Gönder