+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Devletin Yanlışlarından Ona Oy Verenler Sorumlu mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. loser
  Üye
  Reklam

  Devletin Yanlışlarından Ona Oy Verenler Sorumlu mu?

  Reklam

  Devletin Yanlışlarından Ona Oy Verenler Sorumlu mu? Mumsema Örneğin X devleti suçlulara gereken cezaları vermiyor. Şeriat hükümlerini zaten uygulamıyor. Üstüne hapishanelere af çıkartıyor ve tüm hırsızı, katili, tecavüzcüyü dışarıya salıyor. Bu devlet kademeli olarak daha önce de böyle şeyler yapmış olsun. Ama halk bunları bile bile bu kişileri seçmiş olsun. Peki bu dışarıya salınan katiller, tecavüzcüler dışarıya çıkar çıkmaz masumları öldürüp tecavüz ederlerse bunda X devletini seçmek için ona oy verenlerin de vebali var mıdır? Öldürülen masum kişi ahirette hem katilden, hem katili serbest bırakan devletten, hem de devleti seçen kişilerden şikayetçi olabilir mi? Sonuçta o insanlar o devleti seçmese belki de af çıkmayacak ve zarar görmüş olmayacaktı.

 2. Sabri
  Devamlı Üye

  Cevap: Devletin Yanlışlarından Ona Oy Verenler Sorumlu mu?


  Reklam


  Biz aday olan partilerin içinde en iyisini seçmekle mükellefiz
  Biz iyisini seçeriz artık sorumluluk onların

 3. loser
  Üye
  @sabri
  Tamam da yukarıda örnekte bile bile iyi hükümet seçilmemiş. Ya da insanların iyiyi kötüyü seçme anlayışı kişiden kişiye değişebilir. Kimine göre iyi kimine göre kötü olabilir.
  Ayrıca örnekte bu seçilen hükümetin adalet anlayışı halk tarafından biliniyor. Yani adaleti uygulamadığı, suçluları iyi cezalandırmadığı, mazlumu koruyamadığı apaçık ortada.

 4. Sabri
  Devamlı Üye
  sözü uzatıp siyaset yapmanın anlamı yok
  insanlar hayırlı olanı seçmelidir ve öyle oldu

  Allah bütün Müslüman yöneticilerini kendi yolundan ayırmasın


  Not: forum kurallarında siyasi konular yasaklanmış bilginiz olsun

 5. loser
  Üye
  @sabri
  Siyasi bir konu sayılmaz bu. Örnek verdiğim x devleti de bir afrika cumhuriyeti olabilir. Ya da af derken Raşan affı da olabilir. Sadece örnek
  Ne tesadüftürki yakında ufak bir af ülkemize de geliyor. Artık yollar hırsızlardan, katillerden, tecavüzcülerden geçilmez. Onları hapishanelerde besleyip salanlara ne hakkım varsa haram olsun bu arada. Ahirette yakalarını bırakmam.

+ Yorum Gönder