+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hadislere göre ilk sorguya çekileceğimiz abdesttir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. enginkanat
  Devamlı Üye
  Reklam

  Hadislere göre ilk sorguya çekileceğimiz abdesttir

  Reklam

  Hadislere göre ilk sorguya çekileceğimiz abdesttir Mumsema Selamün Aleykum Hz. Muhammet (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Efendimizin doğum haftasını kutlayacağımız şu günlerde bir müslüman kardeşimizin doğduğu gün için Allah'a şükretmeyeceğiz de neye şükredeceğiz diye başlamak istiyorum. Hadislere göre ilk sorguya çekileceğimiz abdest ile ilgili bir bölüm bulamadım. Halbuki bu hafta öğrendiklerime göre ne kadar önemliymiş. Yapacakmıyız ABDEST konusunu?

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: Sorun Cevap Vereyim (2)


  Reklam


  Alıntı enginkanat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selamün Aleykum
  Hadislere göre ilk sorguya çekileceğimiz abdest ile ilgili bir bölüm bulamadım. Halbuki bu hafta öğrendiklerime göre ne kadar önemliymiş. Yapacakmıyız ABDEST konusunu?
  ve aleykumusselam ve rahmetullah

  ben namaz diye biliyorum. abdest de namazın şartı olduğu için ondan bir parça sayılır. başlı başına bir hadise şu ana kadar rastlamadım.

 3. enginkanat
  Devamlı Üye
  İsterseniz açın bir konu ben oraya öğrendiklerimi nakledeyim. Yarın inşallah iş yerindeki arkadaşlarımlada bunları paylaşmayı düşünüyorum.
  Rafî Ebu'l Âliye (Radıyallahu Anh) den rivayet edilen bir hadis-i şerifte Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
  "Kulun ilk hesaba çekileceği şey temizliğidir, eğer tahareti güzel olursa namazı da onun gibidir. Eğer namazı da güzel olursa diğer amelleri de namazı gibidir."
  (Beyhakî, Şuabu'l-İman, no:2778,3/28)

  Siz ne dersiniz?

+ Yorum Gönder