+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kalemle geçici dövme çizmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. HaSuR
  Üye
  Reklam

  Kalemle geçici dövme çizmek

  Reklam

  Kalemle geçici dövme çizmek Mumsema Vücudumuza kalemle dövme tipi kalıcı olmayan ve yıkanınca gidebilen şekil ya da yazı çizmek doğrumudur? vücuduma zarar vermiyorum yaralamıyorum sadece kalemle çiziyorum ve yıkayınca gidiyor (el bileğimin olduğu yere çiziyorum). Günahmı yada bir sakıcnası varmı?

 2. sitare
  ...demincek

  --->: Sorun Cevap Vereyim (2)


  Reklam


  Alıntı HaSuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Vücudumuza kalemle dövme tipi kalıcı olmayan ve yıkanınca gidebilen şekil ya da yazı çizmek doğrumudur? vücuduma zarar vermiyorum yaralamıyorum sadece kalemle çiziyorum ve yıkayınca gidiyor (el bileğimin olduğu yere çiziyorum). Günahmı yada bir sakıcnası varmı?

  Alıntı ZiyaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Eğer dövme yapılan boya suyu alta geçirmeyecek şekilde ise abdest ve gusle manidir ve sonuç olarak da caiz değildir.Kına doğal bir maddedir ve su geçirir. ancak içerisine katılacak maddelerle su geçirme özelliği yitiyorsa caiz değildir.
  Ayrıca bu tarz dövmelerin yapılış amacı süs olduğu ve gösterişe girdiği için (görünür yerde ise) dinimizce de gösterişin ve gereksiz süslenmenin caiz olmadığını düşünürsek hoş değildir.

  selam ve dua ile
  bu gibi durumlarda dikat edilecek ilk husus kullanılan maddenin su geçirme özelliğidir.
  ancak son paragrafı da göz önünde bulundurursak böyle bir şeyi yapış amacı ve sonucu bir müslümana yakışmayacaktır.
  ayrıca vücuduma zarar vermiyorum deseniz de elinizdeki madde tükenmez kalem de olsa farkında olmadan derinize zarar da veriyorsunuz. nerden bakarsanız bakın kimyevi bir maddedir ..

  selam ve dua ile

+ Yorum Gönder