+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tahiyyatta işaret / şehadet parmağını ne zaman kaldırmak gerekir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ferdi16
  Devamlı Üye
  Reklam

  Tahiyyatta işaret / şehadet parmağını ne zaman kaldırmak gerekir

  Reklam

  Tahiyyatta işaret / şehadet parmağını ne zaman kaldırmak gerekir Mumsema Allah razı olsun beş vakit namaz konusunda faydalandım ama müceddit konusunda cevap vermemmişsiniz sebebini yazmamişsiniz.bir de namzda oturduğumuz zaman şahadet ederken(ettehıyyatüde)peygamber efendimiz parmağını kaldırır diye duydum dogru mu?eğer dogru ise çoğu insan farklı yapıyor bunu bir kesin şekli var mı?ben üniverste öğrencisiyim sınıfımda kızlar var benim onlar ile konuşmam yada selam vermem doğru mu peygamber efendimiz(sa) kadınlar ile konuşur muydu?

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: Sorun Cevap Vereyim (2)


  Reklam


  Alıntı ferdi16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Allah razı olsun beş vakit namaz konusunda faydalandım ama müceddit konusunda cevap vermemmişsiniz sebebini yazmamişsiniz.bir de namzda oturduğumuz zaman şahadet ederken(ettehıyyatüde)peygamber efendimiz parmağını kaldırır diye duydum dogru mu?eğer dogru ise çoğu insan farklı yapıyor bunu bir kesin şekli var mı?ben üniverste öğrencisiyim sınıfımda kızlar var benim onlar ile konuşmam yada selam vermem doğru mu peygamber efendimiz(sa) kadınlar ile konuşur muydu?
  • Ka'delerdeki Teşehhüdlerde "La İlâhe" denirken, sağ elin şehadet parmağı kaldınhp "İllallah" denirken indirilmesi sünnettir. Bunu yaparken baş parmak ile orta parmak halka edilip diğer iki parmak bükülmelidir. Birçok kimseler bu sünneti gereği üzere yapamayacaklarından dolayı bunun terk edilmesini uygun görenler vardır. (Büyük İslam ilmihali)
  • Kızlarla özel muhabbet olmamak kaydıyla ihtiyaca binaen konuşabilirsin
  • Birisinin müceddid olup olmadığı konusu beni aşar. Her İslami cemaat kendi liderini müceddid görmüştür. anlayacağın yorum yok


+ Yorum Gönder