+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sünni bir kız ile evlenmek için ailesini nasıl ikna ederim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. neonur
  Üye
  Reklam

  Sünni bir kız ile evlenmek için ailesini nasıl ikna ederim

  Reklam

  Sünni bir kız ile evlenmek için ailesini nasıl ikna ederim Mumsema Öncelikle Allah razı olsun bize böyle bi imkan sunanlardan. Hocam benim bir maruzatım war. ben alewiyim eşim olmasını istediğim kişi ise bi hanifi diğer forumdaki yazınızıda okudum ben öle bi alewi değilim ben ibadetni hem camide hemde cem ewinde yapanladanım hem normal orucunu tutan hemde alewi orucunu tutanlardanım vs. suda bi gerçekki 5 wakitte namaz kılmıyorum ama kız arkadaşımın aileside alewilere iyi bakmıyolar. daha benden haberleri yok gerçi ama istemezler alewi birini. benim onları ikan etmem gerekir bunu nasıl yapabilirim.. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
  Allah emanet olun

 2. neonur
  Üye

  --->: Sorun Cevap Vereyim (2)


  Reklam


  Bu hanifiliği biraz daha araştırmam gerekiyo bu arada ben şöle bi şey buldum. Türkiye Aleviliğinin aslı Yeseviliğe ve Bektaşiliğe dayanır. Bunun tabi bir sonucu olarak Türkiye Alevileri aslen Hanefi mezhebine mensup Tasavvufi bir hareketin mensuplarıdır. bunu doğruluğu nedir bilen warsa cevaplarsa sewinirim.
  Allah emanet olun

 3. mum
  Administrator
  kız arkadaşımın aileside alewilere iyi bakmıyolar.
  iyi bakmamalarının nedeni, evlilik sonrası çıkan sorunlardır.
  O camiye gitmek isteyecek ve çocuklarını camiye gönderecek sen ise cem evine... buna benzer sorunlar çıkar
  Alevilik nedir öğrenmek istersen Diyanet islam ansiklopedisi alevilik maddesini iyice oku bütün bilgiler orada
  hanefiliği öğrenemek istersen diyanet islam ilmihali al oarada tüm bilgiler mevcut.

+ Yorum Gönder