+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Aklımda saçma sapan düşünceler var Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. evcara
  Üye
  Reklam

  Aklımda saçma sapan düşünceler var

  Reklam

  Aklımda saçma sapan düşünceler var Mumsema Hatırı sayılır bir meslegim var. Eşim ev hanımı. Bazen öyle düşünceler geliyor ki bunaliyorum,butun bu nişan öncesi sonrası olaylari haketmedigimi dusunuyorum. Diyorum ki kendi kendime "sen okumuş,meslek sahibi olmuşsun. Daha iyi birine layiksin" gibi cumleler kuruyorum. Ama ben evliyim artik. Eşimin hareketleri, söyledikleri batiyor resmen. Allah rizasi icin bir telkinde bulunun,olmaz oyle düşünceler deyip rahatlatin beni.

 2. Kaan Aykas
  Üye

  Cevap: Aklımda saçma sapan düşünceler var


  Reklam


  Aynen benim 17 sene önceki halim arkadaşların hanımları doktor,avukat,mühendis en düşüğü öğretmen bende serbest çalışıyordum bide Ecevit krizi patladımı evin elektirği,suyu kesildi,tüp yok icra kapıda.Neyse kriz geldi geçti Allah 2 erkek çocuk verdi bu arkadaşlarımı hatırlıyorum ben içecek sigara bulamazken gece vakti parklarda az içilmiş izmarit ararken bunlar yılbaşı balosuna gitmişlerdi.Çoğu boşandı,birisinin 1 çocuğu özürlü bi kere şöyle söyliyeyim karı - koca içki tokuşturan bir çiftin şimdiye kadar evli kaldığını görmedim.Neyse 1.000 kere de dünyaya gelsem şimdiki hanım ile evlenirim.Malesef ki kuranda senin sorun ile birebir örtüşen ayet yok ama sana Oscar Wilde ' ın bir sözünü söyleyeyim.
  ERKEKDE İSTİKBAL KADINDA MAZİ ARARIM

 3. evcara
  Üye
  Yersiz mi bu dusuncelerim sana gore hocam?

 4. Kaan Aykas
  Üye
  Yersiz ötesi hatta.Ama detay istiyorsan bana biraz daha argüman ver.Şu soruları cevapla.İlkin nişan öncesi - nişan sonrası olaylar
  1- Hangi bölümü bitirdin,maaşlımı çalışıyorsun,maaşlı çalışıyorsan maaşın ne kadar serbest çalışıyorsan aylık gelirin ne.
  2- Eşinin tahsili ne,sana batan cahil konuşmalarımı,daha iyi birisi derken üniversite mezunu olupda kariyer yapmasımı yoksa aileden zenginlikmi ?
  3- Ailenden destek alacakmısın - eşin ailesinden destek alacakmı yani destek derken parasal destek. (veya alıyormusunuz/aldınızmı)
  Şu sana söyliyeceğim sözü de aklının bir köşesine koy.
  KADIN YOKLUKTA ERKEK BOLLUKTA BELLİ OLUR.

 5. evcara
  Üye
  Hocam ilgin icin teşekkür ederim. Kızı bana vermek istemediler. Nedeni koruyamazmisim,sessizmisim. Kiz tarafi eşya konusunda cok fazla destek olmadi. Kayinpederin kizkardeşi altin ne kadar takilacak diye cikismada bulundu. Terbiyesizlik yapildi yani. Ama biz de buna karsilik altin takip geri verdik. Altin takilmadi gibi birsey yani. Hanımım universite okuyordu birakti. Simdi aciktan okuyor. Tahsiline takilmiyorum cok. Diger konu Yürürken degisik yürüyor. Konusmalari uyuz oldugum halasina benziyor. Dışarı bakiyorum. Benim Hanımım niye boyle guzel degil diyorum. Niye duzgun yurumuyor diyorum. Kafaya takiyorum cok. Ayrica karsi taraf cok hareketli sulalece, benim ailemse tam tersi. Uyum problemi var. Fakat annesi olsun babasi olsun iyi davraniyorlar. Hanimim da gayet iyi biri. Ama Ne bileyim tuhafima gidiyor bazi hareketleri hanimimin. Uzun oldu kusura bakma

 6. Kaan Aykas
  Üye
  Anladım dostum senin problemin biraz sakat.Çünkü bende senin dediğin gibi bişey olmadı.6 ay daha bekle çocuk yapmadan. Bu husus çok önemli !!!! Bi kere ilk aşk bi ölsün yani aşk ölsün derken hormon salgıları bi bitsin geriye sevgi kalıyorsa ne ala.Birde unutma acıma hissi de sevgiye işarettir.

 7. evcara
  Üye
  Çocuk yolda hocam. Katlanmaktan baska çare yok

+ Yorum Gönder