+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hatimmatik nedir? Hatimmatik hakkında bilgi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. bana bak
  Devamlı Üye
  Reklam

  Hatimmatik nedir? Hatimmatik hakkında bilgi

  Reklam

  Hatimmatik nedir? Hatimmatik hakkında bilgi Mumsema Hatimmatik ne demek? Kısaca

  Mezarlığa konan otomatik hatim programıdır.
  Kabristana güneş enerjisi ile çalışan ses sistemi ile hatim okumaya başlandı
  Allah sonumuzu hayretsin

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Hatimmatik nedir? Hatimmatik hakkında bilgi


  Reklam


  Köy Mezarlığına Kur'an-ı Kerim Okuma Sistemi

  Kırıkkale'nin Hüseyinbeyobası Köyü Mezarlığı'na kurulan 'Hatimmatik Sistemi' sayesinde istenildiği an Kur'an-ı Kerim tilaveti yapılabilecek.


  KirikkaleHaber.com

  Köy Mezarlığına Kur'an-ı Kerim Okuma Sistemi

  Kırıkkale'nin Hüseyinbeyobası Köyü Mezarlığı'na kurulan 'Hatimmatik Sistemi' sayesinde istenildiği an Kur'an-ı Kerim tilaveti yapılabilecek.

  Köy mezarlığı için uzun süredir planlanan bir çalışma olduğunu açıklayan Hüseyinbeyobası Köyü Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Gazi Saydam, bu çalışmanın Kur'an-ı Kerim okumayı bilmeyenler için büyük bir kolaylık olduğunu belirterek, köy mezarlığına defnedilmiş yakınlarını ziyarette gelen insanlar için büyük bir hizmet olduğunu söyledi.

  24 SAAT KUR'AN OKUNABİLECEK

  İstenildiği anda Kur'an-ı Kerim okumaya başlayan cihazın sayesinde köy mezarlığında 24 saat Kur'an okunabileceğini açıklayan Saydam, şunları kaydetti; "Dernek olarak köyümüze hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ayrıca bu tür hizmetlerde bizlere maddi ve manevi destek sağlayan hemşerilerime çok teşekkür ederim. Bu vesileyle 'Hatimmatik' cihazının köyümüze kazandırılmasında maddi desteklerini esirgemeyen, Hollanda'da ikamet eden Ali Ağa Oğlu Duran Tanrıverdi'ye teşekkür ederim."

  YEŞİLLENDİRME İÇİN DE KOLLAR SIVANDI

  Öte yandan köy mezarlığının yeşillendirilmesi için de kolları sıvadıklarını ifade eden Saydam, bu amaçla Orman Bölge Müdürlüğüyle yaptıkları çalışmalar neticesinde bin 500 ağaç edindiklerini, en kısa zamanda o ağaçların dikiminin sağlanacağını ifade etti. Saydam, "Gerek köylülerimiz gerekse dernek olarak bizler bu ağaçların bakımıyla bizzat ilgilenerek, köy mezarlığımızın imrenilecek derecede yeşil bir hale getireceğiz" diye konuştu.

+ Yorum Gönder