+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Üniversite Ortamında Nasıl davranılmalı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. bilimci67
  Üye
  Reklam

  Cevap: Üniversite Ortamında Nasıl davranılmalı

  Reklam  Cevap: Üniversite Ortamında Nasıl davranılmalı isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Üniversite Ortamında Nasıl davranılmalı
  Yok ben de yakınlaşmayı kastetmedim cevabınız için teşekkürler

 2. Mimsumi
  Üye

  Cevap: Üniversite Ortamında Nasıl davranılmalı


  Reklam


  Siz yanlis anlasilmayi kastettiniz(: yanlis anlasilmamak istiyorsaniz gumus bir alyans takin derse girerken , bu aklima neden daha once gelmediyse.

 3. bilimci67
  Üye
  Yok onu kastetmedim sizin daha önce yazdığınız gibi kıza böyle uzaylı gibi davranmak garip yani ama ortada harama bakma konusunda ayetler var ama durum böyleyken böyle bu konuda davranışlarınız nasıl olmalıdır ?

  yukarı ...

 4. Mimsumi
  Üye
  Samimi ama mesafeli dedim ya, belki kiskanc bir sevgiliniz var neden insanlar size uzayli diye baksin, its not them business. Insanlarin bize bakisini her an düşünseydik allah'in rizasini gozardi edebilirdik, daha farkli bir cevap yok dunya uzerinde.

 5. bilimci67
  Üye
  Çok rahatsın o kdr ayet var vs . O ayetlerden dolayı içim hep rahatsız oluyor bi suçluluk hissediyorum ama sonuçta karma eğitim bu belki ben de bi takıntı olmuştur bu. Ama benim beklediğim böyle böyle ayetler var ama ahir zaman şartlarından dolayı şu ve şunlara dikkat edilerek şöyle yapılabilir bu böyle denilebilir çünkü bu bu durumlarda böyle fetvalar verilebilmektedir. Ya da bu durumda önemli olan şu şu veya su değildir önemli olan şunu şunu yapmak istemendir...

  sorunun cevabında harama bakmamakle ilgili ayetler var isteyenler orayı inceleyebilirler harama bakmak ile ilgili ayet ve hadisler konusunda

 6. Mimsumi
  Üye
  Dini gereklilikler soz konu oldugunda hiçte rahat biri degilimdir, hatta katı bir islam inancına sahibim.
  Asıl size sormali o halde neden insanlarin bakışını bu kadar onemsiyorsunuz yani biz namus ve hayasini yitiren insanları benimsediysek onlarda bizi benimsemek zorunda bu kadar basit nerede olursanız olun eğilip bükülürseniz bir daha doğrulamazsiniz buna inanıyorum , millet sosyofobik diyecek diye dininizden taviz veremezsiniz.

  nur suresi 30. Ayet
  Mü’min erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Bu davranış onlar için daha nezihtir. Şüphe yok ki, Allah onların yaptıklarından hakkıyla haberdardır.

  Tevbe 71
  Mü’min erkekler ve mü’min kadınlar birbirlerinin dostlarıdır. İyiliği emreder, kötülükten alıkoyarlar. Namazı dosdoğru kılar, zekâtı verirler. Allah’a ve Resûlüne itaat ederler. İşte bunlara Allah merhamet edecektir. Şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.


  bu ayetler cok guzel izah etmis
  bilinci67
  apotemi
  gandalf
  galadriel
  legolas
  ^.^

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12