+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kendi kendine konuşmak neyin belirtisi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. princea
  Üye
  Reklam

  Kendi kendine konuşmak neyin belirtisi

  Reklam

  Kendi kendine konuşmak neyin belirtisi Mumsema Kendi kendime konuşuyorum?

  Kaç gündür şeytan bana fısıldayıp bir şeyler söyletmeye çalıştı ve ben birkaç cümle ağzımdan çıkardım. Mesela ; Bilmek Allah'a mahsustur, bilmeyi Allah yaratmıştır" Peygamberimiz hep Allah ı düşünürdü bu yüzden Allah onu peygamber yaptı" Her insan hata yapar , şaşırır peygamber lerde (günah manasında değil mesela; unutmak" ben bunları söyledikten sonra kendimi bir tuhaf hissettim acaba yanlış birşeymi söyledim?

 2. loving
  Üye

  Cevap: Kendi kendime konuşuyorum?


  Reklam


  muhtemelen bir musallat olmuş (cin musallatı) derhal harfiyen tüm farz ve sünnetleri yerine getirin. (namaz,zekat,oruç vs gibi ) özellikle namazı ihmal etmeyin.

 3. princea
  Üye
  Selamun Aleyküm . Hocam nerden anladınız bunu? Ben vesvese sormak yasak diye sormuyorum ama 4 ay dan beri aşırı vesveseler inkar dolu olsun abdest olsun , aklınıza gelebilecek her türlü vesveseyi alıyorum ve bunu forumdaki 'garip sofi' arkadaş ın yazısından öğrendim kibir yüzünden Abdulkadir Geylani Hazretleri - Fena ve keyfiyeti makalesinde geçiyor.Kibir yaptığımı çok iyi biliyorum hatırlıyorum. Hani burdan vesveseleri olan arkadaşlar okusunlar anlarlar diye söylüyorum. Bu soruyu yanlış birsey yaptımmı diye sordum ancak dediginiz gibi olduğunu nasıl anlarım.?

 4. Mimsumi
  Üye
  Cin mi musallat olmus bir gidin yahu milleti saçma sapan islam dışı hurafeler ile kandırmak ne kötü sey. Aksatmaksizin Namaz kılmak icin cin musallat'ina gerek yok ki siz cin musallat olmayınca kılmıyor musunuz ?

  bir hobi edinin boş boş şeylerle meşgul olmak yerine Kur'an okuyup namaz kılın, bana cin girdi moduna girmek nedir anlayamadim gitti şizofreni mi olmak istiyorsunuz abartmayin isterseniz , aklinizi basiniza toplayin bir kac nobel'li kitap okuyun , bilim veya tarih dergileri alın imkanınız varsa bir bisiklet cok guzel olur Park'a bahceye gidip kafanizi dinleyin ,tarziniza uygun müzik dinleyin arkadaslarinizla muhabbet edin, kendini dipsiz kuyulara atmak buyuk bir gunah.��

 5. princea
  Üye
  Bugün yine durduk yere vesvese geldi ve ben yine konuştum. Haşa Peygamberimiz peygamber olmadan önce imansızdı. Bende konuşmaya başladım Peygamberimiz öncesinde de iman ediyordu Allah'a dedim şimdi bir tuhaf hissediyorum arkadaşlar yanlış birsey mi söyledim?

 6. TisselTassal
  Üye
  Kendi kendime bende konusuyorum sıkıntı etme bende de çok ağır vesveseler oldu içimde küfürlü sözler ama 2-3 aydır yok namazda aksaklık oluyor namaz kılarken sure okurken secde ederken kuran okurken ağlayamıyom rahatlayamıyom kalbim namazı ıstemıyor gitmek istemıyor namazda kılamıyom Allah benı huzurundan mı kovdu kalbim muhurlendı mı dıye dusunup duruyom önceden bole değildim günahlardan hatalardan dolayı mı bu şekilde namaz kılsam kotu kotu gunahlar hatalar akla gelıyo bende kafaya onları takıyom senın bu mesajında gunaha dusurcek bır sey goremedım bol bol zikir dua namaz gerekli

 7. princea
  Üye
  Usta ayrıca hani o şekilde vesvese geldiğinde '' öyle şey mi olur '' vs. bişeyler dedim sonra yarım saat sonra yine vesvesemiydi bilmiyorum '' o zamanlar iman denen şey yoktu '' demişim sanki öyle gibisinden aklıma geldi , bu seferde ben böyle bir söz söyledimmi diye şüpheye düşmeye başladım? çok kötüyüm 3 aydan fazla buna benzer şeyler geliyor .

  islamiyet ten önce iman var dı ilk peygamber den beri düşünün.

 8. TisselTassal
  Üye
  İslamiyet'ten önce iman var mıydı yok muydu bende bilmiyorum.Bende 4-5 senedir vesvese ile uğraşıyorum şuan vesvese yerine sanki namaz kılamamak geldi zor kılıyorum aksaklık var.Bol bol dua zikir söyle bol bol dua et namaz kılmaya çalış namaz kılarsak sürekli kalbimiz huzurlu olur düşman olan şeytan asla yanımıza uğramamazlık yapmaz biz ölünceye kadar bizi saptırmaya çalışıyor.

  Sen haşa islamiyet'ten çıkmak için mi söyledin haşa inkar için mi söyledin hayır ben inanmıyorum öyle ciddi söyleyeceğine ve dilin sürşmüştür öyle olsa şuan rahatsızlığını yazmazdın ben inanıyorum ki kalbin tedirgin olmak istemiyor huşu olsun istiyorsun elbette bu senın hakkındır.Gözünde bu kadar büyültme olur mu gelip geçici euzu besmele çek baktın olmuyo bir kere daha soyle baktın vesvese daha şiddetli oluyo dua oku bulundugun yerden uzaklas oturuyosan kalk yürü yürüyosan saatıne filan bak kafanı dağıtan gibi şeylerle ugras

 9. Misafir
  kardeş bnde de aynı şeyler oluyor çareyi buldunmu

 10. Misafir
  öncelikle şeytan çak kurnazdır ve öyle vesveseler verirki müslüman bir insan namazdan soğuma durumuna gelebilir.size tavsiyem içten bir dua ile allaha sıgının allah araf suresinde buyuruyor: "Eğer sana şeytandan yana bir kışkırtma (vesvese veya iğva) gelirse, hemen Allah'a sığın. Çünkü O, işitendir, bilendir." ayettede söylen digi gibi allaha sıgının geçmiş günahlarınızdan tövbe edin allahın isimlerini anın şeytana karşı en ufak bir açık vermemeye çalışın ve size tavsiyem bu tür durumlarda nas felak ayet-el kursi okuyun.eğer namazdan sogursanız bu düşünce aklınıza gelsin:mesela büyük bir ülkenin cumhur başkanı sizi randevuya çagırsa hiç gecikmeden gideriz.ama allah ki bu evreni insanları yaratmış ve allah bizi huzuruna çagırıyor ve bu bize agır geliyor 24 saaten sadece 2 saatimizi namaza ayırsak o iki saat sizi cennete götürebilir. allah bizleri şeytanın vesveselerinden korusun

+ Yorum Gönder
kendi kendine konuşmak günah mı,  islamda kendi kendine konusmak,  Kendı kendıne konusmak gunahmı