+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kızgınlık ve Talak - Şartlı talak boşama Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yaseminnn
  Üye
  Reklam

  Kızgınlık ve Talak - Şartlı talak boşama

  Reklam

  Kızgınlık ve Talak - Şartlı talak boşama Mumsema s.a hocam. Ben yeni evliyim. Eşimle geçenlerde bi tartışmamız olmuştu. Bi yere tatile gitmiştik orda kavga ettik ve ben telefonumu onun yanında bırakarak çekip gittim. Sonra kaybolunca onu aradım gel beni al diye. Oda çok kızmıştı.sen nasıl böyle bişi yaparsın. Sen ailene dua et aklıma seni boşamak bile gelmişti.ama sen herkese dua et dedi. Ama bi daha yaparsan gerçekten biter dedi. Şimdi içime vesvese düştü ben böyle bişiyi tekrar unutarak veya kızgınlıkla yaparsam talak mı olur ?

 2. Molla_Efdal
  ملا افدال

  Cevap: Talak


  Reklam


  Değerli kardeşimiz;...


  Boşanmak , için karşı tarafın veya sizin “Seni boşadım” yada “Boş ol” vb. kelimleri söylemeniz gerekir. Bu kelimeleri kullanan kişiler dinen boşanmış sayılırlar.


 3. yaseminnn
  Üye
  Peki bizim mevzumuz şartlı talağa veya kinaye talağa giriyor mu?

 4. Molla_Efdal
  ملا افدال
  @yaseminn nickli üye kardeşim...


  Şuan senin dediklerine göre şartlı talak yada kinayeli talak dememiz mümkün değil. Lakin kocanız “şunu şunu yaparsan seni boşarım” yada “şunu şunu yaparsan boşsun” dedi ise bu muallak talak olur ve o iş yapılınca boşanma gerçekleşir. Bu konuda yapacağınız en iyi şey il veya ilçe müftülüklerine danışmak olacaktır.


 5. mum
  Administrator
  bi daha yaparsan gerçekten biter dedi.
  Biter sözünden ne kastedilmiş. Boşama kastedilmişse, o işler gerçekleştiğinde bir talak gider, yok eğer bu tehdit amaçlı ise talak gitmesi söz konusu değil.

+ Yorum Gönder