+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu alıcağım para haram mı helal mi olur ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. rigby001
  Üye
  Reklam

  Bu alıcağım para haram mı helal mi olur ?

  Reklam

  Bu alıcağım para haram mı helal mi olur ? Mumsema Arkadaşlar korsan photoshop programı kullanıyorum ve bir belediye için afiş yaptım yarın parasını alıcağım 16 yaşındayım yaklaşık 100-200TL civarı alıcam fakat bu yaptığım şeyin aynısı ücretsiz olanda yapabiliyorum korsan olanın tek farkı 30günden fazla kullanabilmek yani ücretsiz olan olsaydı 30gün kullanabiliyorduk ve ben bu afişi 2gün de bitirdim 30günü geçmedi yani aynısını ücretsizde bile yapabilirim sizce. Yarın parasını alıcam fakat tedirginim yardım eder misiniz?

  Lütfen yardım edin arkadaşlar yarın alacağım parayı.

 2. nurullahisrga
  Üye

  Cevap: Bu alıcağım para haram mı helal mi olur ?


  Reklam


  Korsan yazılım kullanmak kul hakkıdır. Geçen günlerde forumda yazmıştım. Korsan yazılım üzerinden kazanılan paranın helal veya haram para mı olduğuna sen karar var... Örneğin, bir kişiden 4 kasa domates çaldın ve onun hakkına girdin. Bu domatesleri sattığında kazandığın para haram olacaktır. Çünkü sahibinden izin almadın. O yüzden bu duruma göre paran haramdır.

 3. rigby001
  Üye
  Fakat ben geçenlerde buna dair bir konum vardı orda daha farklı şeyler yaptılar. Ayrıyetten 50TL aldım ve bu parayı senin emeğin için veriyoruz dediler?

 4. GençMümin
  Üye
  Selamünaleyküm kardeşim.

  Sen eğer istersen hep bir bahane bulursun, sen vicdanına sor bunu bence. Yaptığının kul hakkı olduğunu biliyorsun ama deyim yerindeyse kitabına uydurmak istiyorsun, din şakaya gelmez kardeşim.

 5. nurullahisrga
  Üye
  Son sözüm, eğer üzerinde uğraşıp iş yapacaksan gidip lisansını satın alırsın.. Benim haram dememdeki sebep, o programı yazan mühendislerin hakkına girmendi. Deneme sürümü, senin programı test etmen için veriliyor. Bugün bunu bahane etme... Çünkü, bazıları Windows lisansız kullanıp, her 30 günde bir tekrar kuruyorlardı. Aynısı bu program için de geçerli.

+ Yorum Gönder