+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mucize yaratan dualar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. As1
  Üye
  Reklam

  Mucize yaratan dualar

  Reklam

  Mucize yaratan dualar Mumsema Selamlar
  benim cok degerli Mumsema uyelerine bir sorum var: Hayatinizda hic dua mucizesi yasadiniz mi?
  Yada olmasi imkansiz gibi gorunen birsey okudugunuz hangi dua, esma yada ayet ile gerceklesti. Cok uzun yillardir icinden cikamadigim bir durumum var.
  Yillardir dua ederim ama Rabbim kabul etmiyor. Arkadaslar tecrubelerinizi paylasirsaniz duaciniz olurum. Ben nasil dua etmeliyim? Hangi duayi etmeliyim?
  Bulundugum durumdan kurtulmak icin ne yapmaliyim?
  Simdiden cok tesekkur ederim

  mucizeler yaratan dua.jpg

 2. İnanc
  Devamlı Üye

  Cevap: Mucize yaratan dualar


  Reklam


  vealeykumselam . Öncelikle konu başlığının değiştirilmesi lazım şunu unutmayin ki !
  Yaratmak Allaha mahsustur Yaratıcı Allahtır Tek Rab Tek İlah Tek Yaratıcı Allahdır ...
  Başlık . .. Mucizeye vesile olan dualar diye değiştirilmesi lazım !

 3. nurullahisrga
  Üye
  dualari-kabul-ettiren-dua


  MUCİZE YARATAN DUA

  AYET-EL KÜRSİ

  OKUNUŞU: Allahülailahe illa hüvel hayyül kayyum,late’huzühu sinetün vela nevmün,lehu mafissemavati ve mafil ardı,men zelleziy yeşfe-u ındehu illa biiznih yalemü mabeyne eydiyhim vema halfehüm vela yühıtune bişey’in min ılmihı illa bimaşae,vesia kürsiyyühüssemavati vel’arda vela yeudühu hıfzuhüma vehüvel aliyyül azim.
  MANASI: Ondan başka ilah olmayan Allah,hay ve kayyumdur(ezel ve ebedidir).O’nu uyuklama ve uyku tutmaz.Göklerde ve yerlerde olan şeyler O’nundur.İzni olmaksızın O’nun yanında şefaat eden yoktur.Halkın önünde ve arkasında olanı(istikbal ve maziyi) bilir.İnsanlar O’nun ilminden,O’nun isteğinden başkasını ihata edemezler.Kürsisi semaları ve yeri içine alır.Onların hıfzı O’nu (Cenab-ı Ecelli Ala’yı)yormaz.O,pek yüksek ve büyüktür.

  AYETE-EL KÜRSİ’NİN FAZİLETİ

  Allah’ın Resulü buyurdu:
  “Bir Ayet-el Kürsi okumak bin ayet okumaya bedeldir.”

  Yine bir hadisi şerifte:
  “Bir mü’min,Ayet’el Kürsi’yi okursa,Cenab-ı Ecelli ve Ala ervah-ı mü’mininin kabirlerini nurlandırır,vasi kılar.Okuyana da ecri azim verilir.Her harfi için bir melek halk olunur.Okuyan kimse için kıyamete kadar istiğfar ederler…”buyurdu.

  Resulüllah Efendimiz:
  “Muhakkak Ayet’el Kürsi’nin lisanı vardır.Bir mü’min Ayet’el Kürsi’yi okuduğunda,Arş-ı Ala’nın altında secdeye kapanır.Kendisini okuyanın Rabbül Aleminden affolunmasını ister…”buyurdu.
  “Ayet’el Kürsi’de yedi kale vardır…”buyurmuşlardır.Hulusi kalple bir tane Ayet’el Kürsi okunursa,iç içe yedi tane kale içine girmiş kadar manevi kuvvet kazanılacağını Resulüllah Efendimizin bu hadisi şeriflerinden anlaşılmıştır.Daha fazla okuyanın durumunu buna göre kıyas etmelidir.Bu Ayet-i Kerime’nin hikmet,azamet ve esrarırından dolayıdır ki,Cenab-ı Fahri Alem (s.a.v.) e yetmiş bin melaike-i kiramla nazil olmuştur.
  Resulü Ekrem:
  “Kur’an’da en büyük ayet;Ayet’el Kürsi’dir.Bir kimse okursa Allah ona bir melek gönderir.Ertesi günü okurduğu saate kadar o kimsenin hasenatını yazar,seyyiatını mahveder..” buyurdu.

+ Yorum Gönder