+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Elimde olmadan imani sorun yaşıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nahidee
  Üye
  Reklam

  Elimde olmadan imani sorun yaşıyorum

  Reklam

  Elimde olmadan imani sorun yaşıyorum Mumsema Selamünaleyküm Öncelikle 15 yaşındayım . Ben İslamı daha gerçek yaşamak istedim. ve aylar önce İslamı araştırmaya başladım derken içimden hep İslamı ve hükuümlerini sorgulamaya başladım ve imani konuda sıkıntı yaşadim bu sıkıntı beni aşırı huzursuz ediyordu kalbim daralıyordu ben imansızım diyordum tüm hayatım İmanım olmuştu sonra ailem. Öğrendi psikologa gittim pek faydası olmadı ama simdi daha iyiyim ama gene de aklıma kötü edepsizce şeyler geliyor:
  size sorum: bir insan elinde olmadan İmanı konuda sorun yaşıyorsa ve buna aldırış etmeden Kur'anım hükümlerine ve İslama uymaya çalışıyorsa bu insanın İmanı kabul olur mu şimdiden sağ olun.

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Elimde olmadan imani sorun yaşıyorum


  Reklam


  İmanın makbuldür şüphen olmasın
  Kalbine gelen kötü düşünceler şeytandandır onlardan Allaha Sığın euzu çek ve bol bol zikret
  Mümkünse bir sohbet meclisine katıl

 3. nahidee
  Üye
  Ama bilemiyorum sonuc olarak sorunlu bir imanla itaat etmek makbul sayilir mi

 4. Şema
  el-âsa limen âsa
  Bu sorunlu iman değil takıntı yapmayalım

 5. milkibeka
  Üye
  Kardes vesveselerden sakin.takilip kalma.ibadetlerine namazi.na abdestine taharetine titizlikle dikkat et cemeate camiye imkan buldukca muhakkak devam et vesvese ile seytanin oyuncagi olmaktan sakin kuran oku mumkunse hergun.selametle.

 6. Misafir
  aklın kötü şeyler gelirse unutmak için telefon tablet filan oyun oyna aklından gider sen yeterki allaha inan yeterki sen ,ibadetini yap kuran oku müzik dinleme kuranın bakara suresi vb benzeri sure ezberle oturduğun yerde söylersin çok zevkli sana bir imam hatipli olarak söylüyorum

+ Yorum Gönder