+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Korsan Yazılım İndirdim Sonra Satın Alıcam... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. rigby001
  Üye
  Reklam

  Korsan Yazılım İndirdim Sonra Satın Alıcam...

  Reklam

  Korsan Yazılım İndirdim Sonra Satın Alıcam... Mumsema Selamın Aleyküm beyler bayanlar;

  Ben yazılım mühendisiyim şimdi yaşım 16 olduğu için programların oyunların paraları lisansları çok pahalı ve ben bunları korsan kullanıyorum. Korsan kullanmam sakıncalı biliyorum fakat param yok fakat şöyle bir söz verdim kendimi büyüyüm para kazanmaya başlıyım şu zamana kullandığım bütün programları oynadığı oyunları hepsini kuruşu kuruşuna satın alıcam diye yaptığımı hatayı böyle telafi etmiş olur muyum?

 2. mum
  Administrator

  Cevap: Korsan Yazılım İndirdim Sonra Satın Alıcam...


  Reklam


  Bize misafir olan Ali küçük hocaya bizzat sordum kullanın dedi.

  Bilgisayar Programlarını Lisanslı mı Almam Gerekiyor?

  Nureddin Yıldız Hoca Efendi

  Değerli hocam, bugün bilgisayarlarda kullandığımız Xp, Windows 7 vb. işletim sistemlerinin maliyetleri çok aşırı. Mesela bugün Windows 7 işletim sistemi lisansı 300 lira üzerinde. 5 Kişilik bir aile düşünün, hepsi için almaya kalksak maddi açıdan yetiştiremiyoruz. Bunun gibi Office programları vb. ürünleri de almaya kalksak altından kalkamayız. Sormak istediğimiz ticari bir amaç olmaksızın internette bunların crackleri var. Onları kullanıp şifrelesek bunda bir sakınca olur mu, kullanabilir miyiz? Yoksa illa her bilgisayar için ayrı ayrı lisans almak zorunda mıyız? Kul hakkı yemiş olur muyuz? Her an, her dakika bu bilgisayarı kullandığımız için günah yazılır mı? İkincisi photoshop, fireworks gibi tasarım programları da aynı şekilde maliyeti çok yüksek programlar. Bunların da crackleri mevcut. Bu şekilde crackleyip ticari amaç olmaksızın kullanmamızda sakınca var mı?

  Selamünaleyküm, Bazı programları, üretici firmaları ciddi bir şekilde korumaktadır. Bazılarını ise internet dünyasında serbest bırakmaktadırlar. Birinci türden olanların hakkına riayet etmek gerekmektedir.


 3. rigby001
  Üye
  Çok teşşekür ederim Allah Razı olsun ama cidden para kazanmaya başladığım zaman yine de hepsini kuruşuna kadar ödüycem çok sağolun

+ Yorum Gönder