+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oyunda adam öldürürken besmele çekmek insanı dinden çıkarır mı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Müslümancocuk
  Üye
  Reklam

  Oyunda adam öldürürken besmele çekmek insanı dinden çıkarır mı ?

  Reklam

  Oyunda adam öldürürken besmele çekmek insanı dinden çıkarır mı ? Mumsema S.a hocam. Ben savaş oyunu oynarken bazen besmele çekiyordum. Ama günah ve haram olan şeylerde bilinçli olarak besmele çekmenin insanı Allah muhafaza küfre düşürdünü öğrendim. Besmele çektiğim zaman aklıma "oyunda adam öldürmek günah, sen dinden çıktın" diye şeyler geliyordu. Bende bunu vesvese diyerek kafaya takmıyordum. Çünkü bir kaynakta da. İbadetleri aksatmadığı sürece oyun oynamanın caiz olduğu, ama ibadetleri aksatmaya neden oluyorsa haram olduğunu öğrendim. Ondan dolayı namazımı aksatmıyordum ama oyun içinde besmele çekiyordum veya Allah'ın adını alıyordum ağzıma. Şimdi bu konu aklıma takıldı. Lütfen yardım edin arkadaşlar bilmiyordum. Dinden çıkmışmıyımdır ? Tövbe de ettim ama bilmediğim için dinden çıkma olasılığım varmı?

 2. #UguR
  mumsema ressamı

  Cevap: Oyunda adam öldürürken besmele çekmek insanı dinden çıkarır mı ?


  Reklam


  Sen o besmeleyi oyun için değilde Allah için besmele çektiysen sorun olmaz gibi. Tam bilmiyorum, bilinçli arkadaşlar konuya yorum atar ise öğrenirsiniz.

 3. Müslümancocuk
  Üye
  Cevabın için sağol kardeşim fakat öğrendim oyun içinde adam öldürmek haram değilmiş veya günah da değilmiş. eğer oyun helalse yani helal yoldan alınmışsa o oyun içinde yaptıklarından günah olmazmış

 4. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  böyle sorular gereksizdir. Oyun ve besmele ne alaka denilecek kadar gereksiz bir durum.

+ Yorum Gönder