+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namaz vakitlerinde şişkinlik oldu mu ne yapılmalı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yenimümin54
  Üye
  Reklam

  Namaz vakitlerinde şişkinlik oldu mu ne yapılmalı?

  Reklam

  Namaz vakitlerinde şişkinlik oldu mu ne yapılmalı? Mumsema selamın aleykum hocam.dün gece bütün gece şişkinlik oldu.midede gaz durumu oluştu.sırf bu şişkinlik yüzünden saat gece 10-11'de kılabildim yatsı namazını gece yattım durum düzelir diye ancak durum sabah namazında da tekerrür etti.namazları kıldım kılmasına ama iki namazdan da şüphedeyim.tekrar kılmak gerekir mi?

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Namaz vakitlerinde şişkinlik oldu mu ne yapılmalı?


  Reklam


  Şüphe nedeni nedir anlamadım
  Gaz ve şişkinlik abdest ve namaza engel değildir

 3. yenimümin54
  Üye
  hocam öncelikle selamın aleykum gaz sıkıştırması sonucu dübürde kımıldama oluyor.siz yine "ses ve koku duymadıkça namaza devam edin" hadisini muhtemelen söyleyeceksiniz ancak rükuya eğilirken veya secdede otururken gaz çıkıyor hissine kapılıyorum bu da stres oluşturuyor.yani anlaşılmıyor tam.sanırım önce bir uzman tabip'e daha sonra psikoloğa gözükmem gerek.ancak sigortam da yok.para da yok hiçbirşeyden emin olmadan namaz kılmak içimi adeta yedi bitirdi.nefsime zulmetmiş gibi oluyorum ve oda günah.en son oturdum dua ettim.yarabbi elimden gelen budur."şeytanın vesvese oyuncuğa olmaktansa cehennemde yanmayı yeğlerim" gibi bir dua ettim.not:sonra "yarabbi sen yinede cehennemden koru bizleri biz ona dayanamayız.şeytanların vesveselerinden de sana sığınırım" diye dua ettim.işin garibi bu durumlar birtek namazda oluyor.

+ Yorum Gönder