+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Azgınlık nasıl geçer ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1stwarrior
  Devamlı Üye
  Reklam

  Azgınlık nasıl geçer ?

  Reklam

  Azgınlık nasıl geçer ? Mumsema Merhaba arkadaşlar. Lütfen beni ayıplamak yerine bana yardımcı olursanız sevinirim . Ben önceden +18 görüntüler , videolar izliyordum. Töbe edip 1 yıla yakın bir süre böyle şeylere hiç bakmadım , uzak durdum. 20 yaşındayım ve özel bir üniversiteye başladım. Etrafımda , okulun kampüsünde hep kısa şort,etek,elbise giymiş , bacakları sonuna kadar görünen bir sürü kız görüyorum. Göbeği açık , dar giyen kızlar görüyorum. Okulun her tarafında böyle kızlar var. Bunları geçtim bahçede, koridorda , yemekhanede heryerde öpüşen,sarmaş dolaş tipler görüyorum. İstemeden bakıyorum , bazen kendimi tutamıyorum. Aklıma hep zina yapma düşüncesi geliyor .Bugüne kadar hiç cinsel ilişkiye girmedim bir kızla sevgili olmadım. Okulda gördüklerimden sonra eve geldiğimde +18 videoları izlemeye tekrar başladım ve 2 günde 1 istimna yapıyorum. Bu azgınlıktan nasıl kurtulabilirim bana yardımcı olacak tavsiyeler verirseniz sevinirim.


  İkinci olarakta öncedende belki 2-3 defa konu açmışımdır bunla alakalı. Ben hergün müzik dinliyorum 4-5 saat. Müzik dinlemeden en fazla 6 gün dayanabildim . Belki 10 kez müziği bırakmayı denedim ama tekrar başladım dinlemeye , aynı senaryo devam etti. Kuran dinledim müzik yerine , çalgısız sözlü ilahi dinledim , su sesi ve doğa sesi dinledim ama yine kendimi tutamayıp müziğe başladım. Müzik olarak genelde içinde söz olmayan , soundtrack tarzı müzikler dinliyorum. Bu aralarda hep insanı üzen ritimde dinliyorum. Galiba müziği bırakmak imkansız , benim uyuşturucumda müzik. Bırakamıyorum.


 2. #UguR
  Devamlı Üye

  Cevap: Azgınlık ve Müzik


  Reklam


  Yolda her zaman başın eğik yürü.

 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  Kim gözünü haramdan korursa iman lezzetini kalbinde hisseder (hadis)
  Allah teâlâ bu gibi ortamlarda okuyan müslüman kardeşlerimizi zina afetinden korusun

 4. hwop
  Üye
  Allah tüm milletimizin bu konuda yardımcısı olsun. Artan taciz olaylarının en büyük sebeplerinden biri kızların avret yerlerini kapamamasından kaynaklanıyor.

 5. Molla_Efdal
  ملا افدال

  *Soru : Cinsel isteklerimizi nasıl bastırabiliriz?

  Cevap: Peygamber efendimiz (s.a.v.) bu durumda kişinin oruç tutmasını tavsiye etmiştir.[1] Cinsel duyguları bastırmanın bir diğer yolu da insanı harama sürükleyecek ortamlardan uzak durmaktır. Bu gibi ortamlarda fazla bulunmamak gerekir.

  Dipnot:

  1-(Neseî, Sıyam: 43)


 6. Crowley
  Devamlı Üye
  Sizler baktınız, günahlardan başka ne kazandınız? Ben bakmadım, ne kaybettim? Sözü aklına gelsin. Baktığın şeyi 1-2 saat hata dakikalar sonra hatırlamıyorsun.

  Müzik hakkında her şeyi yaptı isen haram-helal kavramlarının önemini anlamaya çalış.
  ''Yetimane hüzünleri, nefsani şehevatı tahrik eden sesler, haram.''


 7. AmiralBristol
  Devamlı Üye
  Bol zikir çek okulunda özellikle ayetel kursi oku zikir çek.

+ Yorum Gönder
azgınlık nasıl giderilir