+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şirk koştum İşim bitmiş midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. fearless1530
  Üye
  Reklam

  Şirk koştum İşim bitmiş midir?

  Reklam

  Şirk koştum İşim bitmiş midir? Mumsema içimden yanlışlıkla ya da bilerek ALLAH U TEALA 'YA şirk koştum ve aynı gün ama farklı zamanda peygamber efendimize yanlışlıkla ya da bilerek küfür ettim benim sonum ne olacak.

 2. #UguR
  Devamlı Üye

  Cevap: İşim bitmiş midir?


  Reklam


  Tövbe edin Rabbimden af dileyin.

 3. Misafir
  ayrıca peygamber efendimize bilerek veya bilmeyerek ettiğim hakaret de içimdendi affedilmeyecek gibi hissdiyorum

 4. #UguR
  Devamlı Üye
  Alıntı Kayıtsız Üye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ayrıca peygamber efendimize bilerek veya bilmeyerek ettiğim hakaret de içimdendi affedilmeyecek gibi hissdiyorum
  Allah affedicidir.

 5. Misafir
  Hatanızdan tövbe edin affedilirsiniz biiznillah lakin tövbede şart bir daha yapmamaktır. Bu niyetle tövbe edin af dileyinve unutmayın ALLAH(C.C) Rahmandır Rahimdir.

 6. Misafir
  bilerek ya da yanlışlıkla derken neyi kast ediyorsunuz? İnşaAllah bu durum vesvese durumu değildir? Gerçek manası ile tevbe ederseniz umulur ki af olunursunuz, ALLAH(C.C) Rahmandır Rahimdir. Lakin tevbede şart bir daha yapmamaktır. Bir daha yapmama niyeti ile tevbe edin ve umutsuzluğu bırakın, bilin ki umutsuzluk şeytandandır.

 7. loving
  Üye
  İblis önce ; yap Allah ın affı çoktur der yaptırır..

  Sen yapınca da ; Günah işledin hangi yüzle tevbe edeceksin deyip alı koyar.

  FAKAT;


  1558388_10152106662788598_989806565_n.jpgşeytanın-12-tatlı-sözü_621344.jpg

 8. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  içimden yanlışlıkla ya da bilerek ALLAH U TEALA 'YA şirk koştum ve aynı gün ama farklı zamanda peygamber efendimize yanlışlıkla ya da bilerek küfür ettim benim sonum ne olacak
  şirk koşan kafir olmustur. Resule söven dinden çıkmasa bile günahkar olur.
  Hemen tevbe etmeli bu durumdan vazgecmelisiniz. dumumuzunuz ne olacagını biz bilemeyiz.
  tevbe et. tevbe tevbe tevbe..

 9. rüzgargülü88
  Üye
  Mukaddesât, mukaddes kelimesinin cem’îsidir. Lûgaten mübarek, kutlu, kutsal ve temiz şeyler manalarınadır. Dinî ıstılâhımızda, Allah Teâlâ ile ilgili olan ve manevî bir büyüklüğü bulunan temiz-pâk ve mübarek değerler demektir. Cenab-ı Mevlâ, O'nun bütün isimleri, kitapları ve peygamberleri mukaddestir. Din, îman, ibadetler, Kâbe, camiler-mescitler ve bunlarla olakalı olan her şey de mübârek ve kutsaldır.

  Mukaddesâta hürmet göstermek bütün Müslümanların zaruri vazifeleri arasındadır. Bu hürmetin / saygının mahiyeti-şekli mukaddesâtın hüviyetine göre değişir. Cenâb-ı Hakk'ın mübârek isimlerinden biri anıldığında "celle-celâlühû" veya "teâlâ" gibi bir ifade kullanmak, Kur'ân-ı Mecîd’i abdestli olarak ele almak, hayırlı her işe Besmele ile başlamak, Peygamberimizin ismi söylenip okununca, salât ü selâm getirmek, diğer peygamberlerin ismi geçince "aleyhisselâm", bir sahâbeden bahsedildiğinde "radıyallahü anh" demek, İslâm terbiyesinin gereğidir.

  Kur'an-ı Kerim’e, din ve imana, peygamberlerden herhangi birine veya bir İslâm mâbedine -hâşâ- sövmek, bunları hafife almak küfürdür.

  Kur'an-ı Hakîm'i veya herhangi bir dinî eseri kasten pis bir yere atmak da böyledir.

  Bu menfûr ve mezmûm (son derece çirkin ve tehlikeli) derekeye düşmüş olan kimsenin, derhal pişmanlıkla tevbe ve istiğfar edip imanını ve evli ise nikâhını da tazelemesi gerekir.

+ Yorum Gönder