+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oy kullanma ve okula gitme kafirlik midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ebu Bekr
  Üye
  Reklam

  Cevap: Oy kullanma ve okula gitme kafirlik midir?

  Reklam  Cevap: Oy kullanma ve okula gitme kafirlik midir? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Oy kullanma ve okula gitme kafirlik midir?
  Bişr, sözüm sizin şahsınıza değil üzerinize alınmayın bunu genel bir şüphe olarak ortaya atıyorlar. İnanın bana ne kadar milletvekili adayı olmuş arkadaşım yada parti sevdalısı arkadaşlarıma görüştümse hepsi aynı şüpheyi ortaya attılar. Günümüz yusuf as kendilerine delil olanların yaptıkları ortada haram mı işlemediler, şirk mi işlemediler, kafirlere dostluk mu göstermediler... Dediğinize şu noktada katılıyorum şirk düzeni içinde elbette Allah yusuf as kısası gibi tevhidi hakim kılar, ama şirk, küfür, haram işleyerek asla.. Herkes işlediği amelin hükmünü alır. Allahın şeriatı dışında beşeri kanunlar ile insanlara hükmedenlerin hali ise şüphesiz müşriktir. Selametle kalın

 2. yarelerimtuzu
  Üye

  Cevap: Oy kullanma ve okula gitme kafirlik midir?


  Reklam


  Günümüz de şu partiye verirsen cennetliksin su parti seni kafir yapan diyenlerin bile olması bu siyasetin ne kadar kötü bişey olduğunun kanıtı bide şey var erdoğan allahın tüm sifatlarina sahiptir diye haşa bu açıkça sirk değil midir?

 3. @hmet
  Üye
  erdoğan allahın tüm sifatlarina sahiptir diye haşa bu açıkça sirk değil midir?
  bu iftiradır hiç kimse bu şekilde inanmaz. ayıptır günahtır

 4. yarelerimtuzu
  Üye

 5. @hmet
  Üye
  Yalan söylemiyorsun belki ama konu çarpıtıyorsun
  Allahın bir insana verdiği tüm güzel sıfatlar verilmiş ona diyor
  Konu siyaset olunca çok yalan dolan iftira oluyor
  konuyu kapatalım

 6. yarelerimtuzu
  Üye
  Bence de konu kapansin sonuçta herkes allah a verecek hesabini. Bu dunya elbette geçici

 7. Bişr*
  Üye
  Güzel kardeşlerim Erdoğan veya Erbakan vs. hepsi aynı siz islamı nasıl rahat yaşıyorsanız, yaşatacağına inanıyorsanız ona verin herkes hesabını kendi verecek, lakin yok oy kullanirsin kafir olursun, yok oy kullanan da iman yok demek gibi saçma konulara aldırış etmeyin Rahman'ın verdiği imanı sen nasil yok sayabilirsin ? Bunu dile getirmek bile insanı üzer günah ve vebali artık söyleyenler düsünsün.

 8. Ebu Bekr
  Üye
  Şirk, kulların hayatında Allah'tan başkasına boyun eğme, itaat etme, kulluk yapma ve insanlardan bir kısmının diğerleri için Allah'ın kitabına ve otoritesine dayanmayan; başka otoritelere dayalı kanunlar, değer yargıları ve ölçüler benimsetme şeklinde ortaya çıkar. .Bundan sonra, Allah'a imandan ve İslam'dan söz edilemez. Bu, apaçık şirk, küfür, fısk ve isyandır. Allah'ın şeriatı dışında beşeri kanunlar ile hükmedenler acaba bu ayetleri hiç mi okumazlar? Onlara oy verin diyenler hiç mi şu ayetlerden ders almazlar?

  '' Hüküm vermek yalnız Allah'a aittir. Allah yalnız kendisine ibadet edilmesini emretti, dosdoğru din budur, ama insanların çoğu bunu bilmez.'' (yusuf.40)

  "Allah'ın indirdikleriyle hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir." (Maide.44)

  "Allah 'in indirdikleriyle hükmetmeyenler zalimlerin ta kendileridir." (Maide.45)

  "Allah'ın indirdikleriyle hükmetmeyenler fasıkların ta kendileridir." (Maide.47)

  Çünkü Allah'ın indirdikleriyle hükmetmeyenler, Allah'ın uluhiyetini kabul etmediklerini ve Allah'ın uluhiyetini reddettiklerini ilan etmiş oluyorlar. Bunu, ağızları ve dilleriyle söylemeseler de davranışları ve pratik hayatlarıyla söylüyorlar. Davranış ve pratik hayatın dili sözden daha açıktır.

  Hakimiyetini, reddederek Allah'ın izin vermediği konularda kendi yanlarından kanunlar vaz'etmek suretiyle, uluhiyetin en başta gelen özelliğini haksız yere gasb ederek yüce Allah'ın uluhiyetini inkar etmelerinden dolayı yüce Allah onları, kafir, zalim ve fasık olarak isimlendiriyor.

  Bu, Kur'an'ın anlaşılır ayetleri aracılığı ile ortaya koyduğu tehlikeli bir sorundur. Kur'an bununla gerek yönetenler gerekse yönetilenler için imanın sınırlarını ve İslam'ın şartlarını belirtiyor.

  Yönetenler Allah'ın indirdikleriyle hükmedecek, yönetilenlerse sadece Allah'ın hükmünü kabul edip uyacaklar, diğer şeriat ve hükümleri reddedecekler.

 9. Bişr*
  Üye
  İnsanları şirke girdin, imanın zayi oldu gibi algılar oluşturarak kul hakkına giriyorsun, günümüz alimleri bile istihareyle oy kullaniyorlar onlardamı şirke giriyorlar ?
  Biraz yaptığın işe bak kardeşim sonra kim tağutu destekliyor, kim Allah in kanunlarinin başa gelmesini istiyor görebilirsin.

 10. Şema
  el-âsa limen âsa
  Bizi yönetecek olanlar bellidir
  Onun için, içlerindeki en iyi olanı seçmek bir vazifedir.
  Her müslüman oy kullanmalıdır .
  Biz oy verirken islama uygun olmayan kuralları asla benimsemiyoruz
  Bu şirk değildir günah da değil

 11. qwert12380
  Devamlı Üye
  GSS sistemiyle işsizden haraç alıp dini sömürenlere benden oy filan yok. Kullanmadığım hizmetten alınan parayı inş ahirette alırım. Haram olsun.
  Gss Sistemi ile Faiz Günahına Girmiş Oluyor muyuz?
  İşin garip yanı haleda çoğu kişinin borcundan haberi bile olmaması ve doğru düzgün haber bile yapılmaması. Milletin beyni dandik dizilerle uyuşturulmuş durumda.

 12. yarelerimtuzu
  Üye

  Reklam


  qwert12380 sana kesinlikle katılıyorum bundan 3-4 sene önce hiç haber verilmeden bizden 1600 tl para aldı devlet faiziyle 90 lı yıllarda falan ufak birşeyden faizle bu kadar artmış. Ayrıca yine bi yakınım hiç haberi olmadığı için gss den 23000 borçlu çıktı. Keza daha çok şey var Allah'a havale ediyoruz.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
okula gitmek kafirlik mi