+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül alırken Sünnetleri yapmasak olur mu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Bluelink
  Üye
  Reklam

  Gusül alırken Sünnetleri yapmasak olur mu

  Reklam

  Gusül alırken Sünnetleri yapmasak olur mu Mumsema Ben gusül abdestini hep farzları ile alıyorum. Sünnetleri uygulamıyorum. Kabul olurmu. Ayrıca deodorant kullanıyorum alkollu olma ihtimali var. Gusül aldığım sırada farkettim temizledim ve kaldığım yerden devam ettim. Kabul olmuş mudur?

 2. GençMümin
  Üye

  Cevap: Bu şekilde olur mu


  Reklam


  Alıntı Bluelink Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben gusül abdestini hep farzları ile alıyorum. Sünnetleri uygulamıyorum. Kabul olurmu. Ayrıca deodorant kullanıyorum alkollu olma ihtimali var. Gusül aldığım sırada farkettim temizledim ve kaldığım yerden devam ettim. Kabul olmuş mudur?
  Selamünaleyküm.

  Adından da belli olduğu gibi, sünnetin uygulanması zorunlu değil, yapılmazsa da kabul olur.

  Esans, parfüm ve benzeri şeyleri kullanıma elverişli hale getirebilmek amacıyla bunlara katılan az miktardaki katkı maddeleri, necis olsalar bile görmezden gelinebilecek ve affedilecek necasetlerden sayılmıştır. (Ceziri, 1/19; Mehmed Keskin, Büyük Şafi İlmihali, s. 504)

  Sorularla İslamiyet

+ Yorum Gönder
sünnetleri uygulamadan gusül almak,  guslun sunnetini yapmasak olurmu,  guslün sünnetlerini yapmasak olurmu,  guslun sünnetleri uygulamamak