+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namahrem olanlar kimlerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Xmalcom33
  Üye
  Reklam

  Namahrem olanlar kimlerdir?

  Reklam

  Namahrem olanlar kimlerdir? Mumsema Esselamun Aleyküm Abimle Ben bulunduğumuz liseden ayrılıp başka liseye gitmeyi düşünüyoruz ama lise başka bir ilçede yani çok uzak bizde mecburen kiralık ev tutmak zorundayız. Gideceğimiz ilçede kuzenlerimizin kiraladığı bir ev var çok masraf olmasın diye tek bir evde kalmayı düşünüyoruz. Lakin evde kız kuzenlerde var aynı bir evde kalmamızın bir sakıncası olurmu ben onları kardeşim gibi görüyorum ama bazı sitelerde namahrem diye okudum. Kuzenler namahremmidir?

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Namahrem olanlar kimlerdir?


  Reklam


  Kuzen yani amca dayı hala ve teyze cocukları namahremdirler ve ihtiyaç olmadan onlara bakmak bile haram
  kalmayı sen düşün

 3. Xmalcom33
  Üye
  Kardeş ben liseye kayıt yaptırdım mecburen orada kalmak zorundayım yani bi çaresi yokmu? Hem sadece kız kuzenler dediysem abileri de var yani arkadaşım odalar ayrı olsa yeterli demişti.

 4. imam
  Üye
  Sen kendine fetva arıyorsun yoksa helal haram umrunda değil gibi
  Dinen kalamazsin başka yol yok
  Ismediğin kadar erkek yurdu var bahane arama

 5. Xmalcom33
  Üye
  İmam kardeş bu ne hiddet ? Ben helal haram takmamamı nereden biliyorsun ? sorularıma cevab vermek zorunda değilsin zoruna gidiyorsa cevap verme!

  Mesajı tam okudun mu sen biz fazla ücret vermeyelim diye böyle bi işe kalkıştık. Ev kirası 350 tl yarı yarıya bölüşücez ücreti yoksa bende biliyorum yurtların olduğunu!

  Ben bu olayı annemlere söyledim annemler bişi olmaz dedi . Ben ısrar edince hepiniz ayrı odalarda kalın dedi. Ayrıca abileri var zaten bunu ben başka birine sordum eğer kızlar tek başlarına olsaydı halvet (haram ) olurdu dedi. Abileri onların velisi sayılır dedi ayrı odalarda kalırsanız sorun olmaz dedi. zaten karar verdik erkek odası ve kız odası olmak üzere ikiye ayırıcaz. Ben sadece bu foruma güvendiğim için sormuştum ama birileri anlamıyor işte.

 6. Şema
  el-âsa limen âsa
  Kızların abisi evde yokken eve girmemen gerekir yoksa halvet olur.

 7. Xmalcom33
  Üye
  Zaten tatil günleri hariç hep dışarıdayım. Abileri olmadan eve girmem zaten abileri nerde ben orda sorun yok. Cevabınız İçin saolun.

+ Yorum Gönder