+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mekke'de Vinç çöktü Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Reklam

  Mekke'de Vinç çöktü

  Reklam

  Mekke'de Vinç çöktü Mumsema Kabe'de vinç faciası: En az 65 ölü ve 154 yaralı

  Mekke -i mükerreme şehrinde akşam saatlerinde meydana gelen fırtına ve sağanak yağışta Kabe inşaatındaki bir vinç hacı adaylarının üzerine devrildi
  Kabe'de Mescid-i Haram'da hacı adaylarının üzerine Kabe'nin orta katında vinç devrildi, Suudi yetkililerden alınan bilgilere göre en az 65 kişi hayatını kaybetti, en az 154 kişi de yaralandı.

  Olayla ilgili Habertürk'e bilgi veren Diyanet TV Haber Müdürü Osman Yılmaz, ölenlerin arasında 2 Türk hacı adayının olduğu ifade etti. Yılmaz hayatını kaybeden Türk hacı adaylarının kimlik ve kafile bilgilerinin belirlenemediğini ifade etti.

  Kazanın, Kabe'nin genişletme çalışmalarında kullanılan devasa boyutlardaki bir vincin şiddetli rüzgar sonrası düşmesi sonucu çok sayıda hacı adayının vincin altında kaldığı belirtiliyor.
  Vincin altında kalan çok sayıda hacı adayının vefat ettiği 100'den fazla hacı adayının ise yaralandığı ve hastanelere taşındığı gelen bilgiler arasında.

  Diyanet İşleri'ne bağlı ambulansların Diyanet İşleri Hastanesi'ne çok sayıda yaralı getirdiği bildirildi.

  Fox TV Muhabiri Fatih Erener ise kazanın saat 17:00'ı geçerken gerçekleştiğini belirtti. Ani bir fırtınanın başladığını, bu fırtınanın İstanbul'da hiç görmediğim derecede büyük birf ırtına olduğunu bildiren Erener, Kabe'nin etrafında inşaat çalışmaları için bulunan vinçlerden birine yıldırım isabet ettiğini, o vincin de tavaf yapan insanların üzerine devrildiğini söyledi.
  Erener, yağmur nedeniyle tavaf yapan insanların bir kısmının geri çekilmiş olduğunu, bunun da ölü sayısının katlanmasını engellediğini belirtti.

  100 binlerce insanın ibadetini yerine getirmesi nedeniyle vincin halen olay yerinden kaldırılmadığı, ambulanslarla yaralıların ve hayatını kaybeden hacı adaylarının tahliye işleminin uzun süre devam ettiği bildirildi.

  Yaralanan hacı adaylarının arasında da 14 Türk'ün olduğu ifade ediliyor.


  Ben kendim ve Mumsema forum adına ölenlere Allah'tan rahmet yakınları sabır ve yaralılara şifa diliyorum.

 2. İslam
  Kur'an Hadimi

  Cevap: Mekke'de Vinç çöktü


  Reklam


  inne lilleh ve inne ileyhi raciun
  Ne mutlu onlara

 3. AmiralBristol
  Devamlı Üye
  Allah rahmet eylesin görüntüleri izledim.

+ Yorum Gönder