+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gerçek anlamını bilmeden bir kişiye '' Allahsız '' Dedim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Berk098
  Üye
  Reklam

  Gerçek anlamını bilmeden bir kişiye '' Allahsız '' Dedim

  Reklam

  Gerçek anlamını bilmeden bir kişiye '' Allahsız '' Dedim Mumsema 14-15 yaşında biriyim . Gerçek anlamını bilmeden bir kişiye '' Allahsız '' kelimesini kullandım birazda istemsizce . Ardından kelime-i şahadetler getirdim tövbe ettim dua ettim Allah'ın beni affetmesi için . Dinden çıkmışmıyımdır yani çok korkuyorum çok pişmanım o kelimeyi kullandığımdan dolayı . Biraz aydınlatırmısınız beni .

 2. Molla_Efdal
  ملا افدال

  Cevap: Gerçek anlamını bilmeden bir kişiye '' Allahsız '' Dedim


  Reklam


  Bu gibi sorular nedense çok sorulmaya başladı. Öncelikle bu kelimenin günümüzde ne anlamda kullanıldığına bakmamız lazım. Ülkemizin bir çok yöresinde bazı kelimeler kullanıldığı anlamda kayma yaşamıştır. Örnekte olduğu gibi "Allahsız" kelimesi bir çok yörede " Acımasız , insafsız " anlamlara gelmektedir. Yani kelime " Allah'a inanmayan " gelmediğini anlamaktayız. Şayet kelime " Kafir " olarak kullanılsaydı bir sorun yaşanacaktı. Yukarıdaki mesajdanda anlaşıldığı üzre bu kelime kullanılırken anlamı bilinmeden kullanıldığını anlıyoruz. Özetle kişi bu ve buna benzer kelimeleri gerçek anlamı dışında kullanırsa yani karşısındakinin " İmanı " ile ilgili bir söz söylememişse sorun olmaz.

  NOT: Mümin ve mümine kardeşlerimize bu ve buna benzer kelimeleri kullanırken dikkat etmelerini hatta kullanmamalarını tavsiye ediyoruz.


+ Yorum Gönder