+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dinimizde Sünnet olmak şart mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Xmalcom33
  Üye
  Reklam

  Dinimizde Sünnet olmak şart mıdır?

  Reklam

  Dinimizde Sünnet olmak şart mıdır? Mumsema Ben geçen günlerde kuzenimin sünnet olmadığını öğrendim ama bu aslında onun suçu değil (kuzenim küçüklüğünü almanyada geçirdi biraz sosyete yani biraz sosyete amcam bu gibi konulara pek önem vermez ) ben olayı gizlice dedeme söylicektim ama bu seferde dedem amcama kızacaktı hatta dövecek diye korktum çünkü dedem baya sert bi adam sonra vazgeçtim ama bu sefer vebal bende kaldı kuzenimde hafife alıcak yaşta değil 14-15 yaşında ne yapmalıyım?

 2. imam
  Üye

  Cevap: Dinimizde Sünnet olmak şart mıdır?


  Reklam


  Müslüman mutlaka sünnet olmalı
  Gereken ne işe yap
  Dedelerden ilet bir kaç tokat atsın ki ahirette dayak yemesinler

 3. Molla_Efdal
  ملا افدال

  Ben geçen günlerde kuzenimin sünnet olmadığını öğrendim ama bu aslında onun suçu değil (kuzenim küçüklüğünü almanyada geçirdi biraz sosyete yani biraz sosyete amcam bu gibi konulara pek önem vermez ) ben olayı gizlice dedeme söylicektim ama bu seferde dedem amcama kızacaktı hatta dövecek diye korktum çünkü dedem baya sert bi adam sonra vazgeçtim ama bu sefer vebal bende kaldı kuzenimde hafife alıcak yaşta değil 14-15 yaşında ne yapmalıyım?


  Ülkemizin böyle dedelere ihtiyacı var
  İlk önce olayın ehemiyyetini amcana anlat. Eğer umursamazsa Kuzenine sünnet olması gerektiğini söyle eğer oda fayda vermezse dedene söylersin .


 4. AmiralBristol
  Devamlı Üye
  Deden elinden geldiğince sakin ve ikna edici olsun. Çünkü dayak ve zor kullanma insanları özelliklede bu şekilde büyümeyen insanları dinden ve İslam 'dan soğutabilir uzaklaştırabilir. Akrabalarınızın arasını açmadan ve kuzenin daha fazla büyümeden yapın. Umarım iyi şekilde sonuçlanır. Allah yardımcınız olsun.

+ Yorum Gönder