+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Başın dörtte biri ne kadardır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nurilk
  Üye
  Reklam

  Başın dörtte biri ne kadardır?

  Reklam

  Başın dörtte biri ne kadardır? Mumsema Abdestte başın dörtte biri meshedilmeli deniliyor. Başın dörtte biri bir el kadardır deniliyor. Herkesin eli aynı değil ve başı da aynı değil. Burda nerden anlıycaz dörtte biri olduğunu. Ayrıca baş içerisinde yüz de var. Ense de var. Bunları ele alırsak bir el baş meshetmek için yetersiz kalıyor ama sadece saçlı kısım düşünülürse yeterli olabilir. Sonuç olarak dörtte bir ne kadardır?

 2. nurilk
  Üye

  Cevap: Başın dörtte biri ne kadardır?


  Reklam


  Ayrıca peygamberimiz bir keresinde sarığının altına elini sokarak başını meshetmiş diye duydum. O zaman tek eli yeterli sanırım. Ama ben yaklaşık olarak bir kafayı dörde böldüğümü düşünüyorum. Hatta tam başımı kaplayan bir boneyi dörde katladım ve yaklaşık iki elim kadar tutuyor. Acaba insanlar tek elle meshederken yanlış mı yapıyor? Sonuçta peygamberimiz erkek ve eli kadınlara göre büyük. Kadınlarla erkeklerin kafası ise büyüklük olarak hemen hemen aynı.

 3. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Başın dörtte biri bir el kadardır. Baş boyutu kişiden kişiye değiştiğine göre aynı mantıkla kişinin el boyutuda değişir bunu sıkıntı yapmamak lazım. Eğer için rahat etmiyorsa elini ıslatıp Saçın alındaki başlangıcından enseye kadar götür böylece tüm başını mesh etmiş olursun.

 4. nurilk
  Üye
  Başımı elimle ölçtüm ve yaklaşık 8 el kadar. Yani dörtte biri 2 el oluyor. Ve kafam ile elim normal boyutlarda. Hemen hemen her insanda da iki el başın dörtte biri oluyor bu hesaba göre. O zaman kafam karışıyor işte. Neden tek el deniliyor.

+ Yorum Gönder