+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sinirli ve üzgünken ölmek istiyorum demek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Müslümancocuk
  Üye
  Reklam

  Sinirli ve üzgünken ölmek istiyorum demek

  Reklam

  Sinirli ve üzgünken ölmek istiyorum demek Mumsema Selamun aleyküm din kardeşlerim. Ben daha 12 yaşındayım ve ergenliğe girmedim. Ama daha bugün bir olay yaşadım. Aklıma çok kötü şeyler geldi, hatayla dediğim kötü sözler geldi ve aklımdan gitmedi çok sinirlendim ve ağladım ağlarken de birkaç defa ölmek istiyorum dedim.Biliyorum ölüm Allah ın emri ve ben ölmek istiyorum deyince ölmem. Sonradan pişman oldum. Çünkü istemeyerek ve farkında olmadan demiştim. Sonra annem ve babam aklıma geldi. Ben ölsem onlar büyük acı çekecekti. Ben bunu farketmeden ve sinirliyken dedim ve tövbe ettim. Bundan sorumlu muyum ? benim ölümüme neden olur mu ? daha çocuğum ve böyle şeyler düşünmek beni çok üzüyor ama nedense düşünmeden duramıyorum. benim Allah'tan başka hiçbir şeyden korkum yok. Ama bunu dedikten sonra (vesvese mi bilmiyorum) aklıma öleceğim diye şeyler geldi. sonradan annem ve babamın üzgün halleri geldi. tövbe ettim ama hala aklıma takılmadan etmiyor. Dini açıdan bilgili olan biri varsa bana yazarsa çok sevinirim.Cevap verenden de vermeyenden de Allah razı olsun.

 2. imam
  Üye

  Cevap: Sinirli ve üzgünken ölmek istiyorum demek


  Reklam


  Bu sözün ne sakıncası var ki
  Ne günah ne haram .. ne de tövbe gerektirir...

  Konularını yanlış başlığa açma

 3. Molla_Efdal
  ملا افدال
  Bu gibi sıkıntılı dönemlerden geçerken bazı sureleri , dua ve zikirleri okuyabilirsin huzur bulur feraha kavuşursun. Duha suresini oku İnşAllah fayda edecektir.

+ Yorum Gönder