+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusul abdestiyle ilgili bir sorunum var araştırdım ama cevap bulamadım bir bakarmısnız Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. berkay
  Üye
  Reklam

  Gusul abdestiyle ilgili bir sorunum var araştırdım ama cevap bulamadım bir bakarmısnız

  Reklam

  Gusul abdestiyle ilgili bir sorunum var araştırdım ama cevap bulamadım bir bakarmısnız Mumsema banyoda 3 kez belki daha fazla burnumu yıkadım biraz uzun abdsest alıyorum gene pislendi çımazdan 5 dk önce bir daha yıkadım sonra çıkarken biraz burnum aktı gene(kuru deil) kurlanırken peçeteyle temizledim yıkamammı gerekirdi gusul abdestim geçerlimi ?

 2. Molla_Efdal
  ملا افدال

  Cevap: Gusul abdestiyle ilgili bir sorunum var araştırdım ama cevap bulamadım bir bakarmısnız


  Reklam


  Burna üç kez su vermek, abdest ve gusül de sünnetir bir kere vermek ise farzdır. Kişinin burnuna üçten fazla su vermesi gusüle mani değildir. Burunda bir akıntı meydana geldiyse bu gusüle mani olmaz çünkü akıntı burna suyu serttçe çekildiğinden sonra bir tepki sonucu gelmiştir( eğer burunda kurumuş mukus bulunuyorsa bunu temizlemek gerekir ). Bu durumda gusül geçerlidir yeniden gusül almaya gerek yoktur.

 3. Misafir
  saolun allah sizden razı olsun

 4. Misafir
  Her perşembe günü akşam güsül abdesiti alıyorum sonra 1 saat sonra lavaboya ihtiyacım var gidiyorum cişim geliyor sonra lavaboya gidiyorum işiyorum ilk önce 3 2 Damla gelip sonra bütün geliyor aklım çok karışıyor

+ Yorum Gönder